מוסדות לימודים
המכללה האיזורית כנרת בעמק הירדן
המכללה האיזורית כנרת בעמק הירדן
לימודי הנדסאי אלקטרוניקה במגמת מחשבים התמחות במערכות תוכנה
מיקום בארץ: כנרת
המכללה למינהל
המכללה למינהל
לימודי הנדסאי תוכנה
מיקום בארץ: אילת, אשדוד, ראשון לציון, ירושלים, בית ברל, חיפה
מכללת אורט בראודה להנדסאים
מכללת אורט בראודה להנדסאים
לימודי הנדסאי תוכנה
מיקום בארץ: כרמיאל
הקריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה
הקריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה
לימודי הנדסאי תוכנה
מיקום בארץ: תל אביב
המכללה האזורית צפת
המכללה האזורית צפת
לימודי הנדסאי תוכנה
מיקום בארץ: צפת
בית הספר להנדסאים רופין
בית הספר להנדסאים רופין
לימודי הנדסאי מחשבים
מיקום בארץ: עמק חפר
בית הספר להנדסאים רופין
בית הספר להנדסאים רופין
לימודי הנדסאי אלקטרוניקה בהתמחות תוכנה
מיקום בארץ: עמק חפר
מכללת אורט הרמלין להנדסאים, נתניה
מכללת אורט הרמלין להנדסאים, נתניה
לימודי הנדסאים, השלמות לתואר ראשון, לימודי תעודה
מיקום בארץ: נתניה
בית הספר הארצי להנדסאים
בית הספר הארצי להנדסאים
לימודי הנדסה
מיקום בארץ: קריית הטכניון - חיפה

הנדסאי תוכנה אלקטרוניקה מחשבים

לימודי הנדסאי אלקטרוניקה מחשבים תוכנה

תחום הנדסאי התוכנה הינו תחום יוקרתי ומבוקש, המאפשר להשתלב במגוון מקומות תעסוקה בתעשיית ההיי-טק והמחשבים. לימודי הנדסאי אלקטרוניקה בהתמחות מחשבים תוכנה מקנים מקצוע מעשי בזמן קצר יחסית, ומבטיחים תעסוקה בתחום דינאמי ומרתק. לימודי הנדסאי תוכנה מעניקים מיומנויות פרקטיות נרחבות, לצד היכרות מעמיקה עם הידע האקדמי הדרוש בתחום הנדסת אלקטרוניקה בהתמחות מחשבים. תכנית לימודי הנדסאי תוכנה מחשבים כוללת התנסות במעבדות שונות ומגוונות, המאפשרות חשיפה לתחומים השונים של לימודי הנדסאי מחשבים ותוכנה, ולקראת סיום הלימודים על הסטודנטים להגיש פרויקט גמר בתחום ההתמחות שלהם, ולהגן עליו במסגרת מבחן ההגנה הממלכתי של הפרויקט.

לימודי הנדסאי מחשבים ותוכנה מוצעים כיום במגוון של מוסדות לימוד ללימודי הנדסאים, ומומלץ להשוות בין מסלולי הלימוד השונים לפני ההרשמה. לימודי הנדסאי מחשבים ותוכנה אורכים שנתיים בלבד, לעומת ארבע שנים של לימודי הנדסת מחשבים ותוכנה. בנוסף, תנאי הקבלה אליהם נמוכים יותר. רוב מוסדות הלימוד המציעים לימודי הנדסאי מחשבים ותוכנה דורשים תעודת בגרות מלאה כתנאי קבלה ללימודי הנדסאי מחשבים ותוכנה, ולימודי מכינה טכנולוגית או קדם הנדסאית מיועדים לאלה שאין להם תעודת בגרות מלאה ורוצים להשלים את המקצועות החסרים להם. אפשרות נוספת העומדת בפני אלו שאינם עומדים בתנאי הקבלה של מוסדות הלימוד המציעים לימודי הנדסאי מחשבים ותוכנה היא שיפור בגרויות באמצעות מכוני הכנה ייעודיים.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי הנדסאי מחשבים ותוכנה - מסלולי הלימוד

חשוב לציין כי לימודי הנדסאי תוכנה מוצעים בקשת רחבה של התמחויות, וטרם בחירת מסלול הלימודים כדאי לבדוק את מצב התעסוקה במשק על מנת להבטיח אפשרויות תעסוקה רבות ככל האפשר. מסלולים מבוקשים במיוחד של לימודי הנדסאי אלקטרוניקה בהתמחות מחשבים תוכנה כוללים לימודי הנדסאי אלקטרוניקה, לימודי הנדסאי אלקטרוניקה בהתמחות מחשבים, לימודי הנדסאי מחשבים תקשורת ותוכנה, וכמובן לימודי הנדסאי תעשייה וניהול. עם זאת, התחום דינאמי ותוסס, וכדאי לבדוק את ההתפתחויות האחרונות בתחום לימודי הנדסאי מחשבים ותוכנה.

לימודי הנדסאי תוכנה ומחשבים - אפשרויות תעסוקה

מי שסיים בהצלחה את לימודי הנדסאי מחשבים ותוכנה בכל מוסד הלימודים המציע את המסלול - בין אם המכללה למנהל או כל מכללה אחרת, זכאי לדיפלומת הנדסאי מטעם המכללה בה למד, מה"ט, ומשרד החינוך. דיפלומה זו מאפשרת לבוגרי לימודי הנדסאי מחשבים ותוכנה להירשם בפנקס ההנדסאים והטכנאים ולהשתלב במגוון תפקידים ואפשרויות עבודה. הנדסאי יכול לעבוד בדברים רבים, ולעיתים תפקידו אף יהיה מקביל לזה של מהנדס מבחינת תפקיד ואחריות. בוגרי לימודי הנדסאי מחשבים ותוכנה יוכלו להשתלב בתפקידי מפתח בפיתוח תוכנות, ניהול בסיסי נתונים, ניהול מערכות, הדרכת והטעמת מערכות מחשב, או ניהול רשתות תקשורת. אפשרות נוספת העומדת בפני בוגרי לימודי הנדסאי מחשבים ותוכנה היא הקמת עסק פרטי ועבודה כעצמאי, לבד או עם שותפים.

קורס הנדסאי מחשבים ותוכנה - תכנית הלימודים

תכנית לימודי הנדסאי מחשבים ותוכנה נועדה להכשיר עובדים איכותיים ומקצועיים ברמה גבוהה, גם בתכנות שפות שונות, אך גם כאנשי פיתוח, שירות, תחזוקה ומכירות. מקצועות הבסיס הינם אלגברה ליניארית, מבוא לאינטרנט, ניתוח מערכות מידע, מיקרו מחשבים, יישומי מחשב, מערכות הפעלה, מבנה נתונים, מערכות זמן אמת, בסיסי נתונים וארגון, עקרונות פיתוח מערכות מידע, הסתברות למדעי המחשב, הסקה סטטיסטית, מערכות ספרתיות, מערכות בסיסי נתונים, אלגברה לינארית, מבני נתונים ומבוא לאלגוריתם, מבוא למדעי המחשב ושפת Java, יסודות התכנות, אלגברה בוליאנית ושפות תיכנות שונות דוגמת תכנות NET., שפת אסמבלר, ג'אווה, יוניקס וסי. מלבד זאת, נלמדים במהלך לימודי הנדסאי מחשבים ותוכנה גם נושאים דוגמת גרפיקה ממוחשבת, מולטימדיה, הכרת סביבת חלונות, ישומים וחבילות תוכנה, ותקשורת ורשתות במהלך לימודי הנדסאי אלקטרוניקה בהתמחות מחשבים תוכנה.

לימודים לתואר הנדסאי תוכנה ומחשבים - לימודי המשך

לימודי הנדסאי מחשבים ותוכנה הם רק ההתחלה, ומומלץ למי שרוצה להתפתח בתחום להמשיך ללימודים מתקדמים. בוגרי לימודי הנדסאי מחשבים ותוכנה יוכלו להירשם לקורסים והשתלמויות קצרים בנושאים שונים, או ללמוד למסלול תואר ראשון בתחום הנדסה, דוגמת הנדסת חשמל ואלקטרוניקה. בכל מקרה, ללימודי הנדסאי מחשבים ותוכנה ייזקפו לזכותו של הסטודנט, ויקצרו את משך הזמן הדרוש לשם לימודי תואר נוסף. ניתן ללמוד מסלולי לימודים נוספים להנדסאים במכללות רבות כגון המכללה למינהל או כל מכללה אחרת.

שירות אישי חינם
הנדסאי תוכנה אלקטרוניקה מחשבים
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?