מכללת סמינר הקיבוצים

לימודי תואר ראשון בהוראה לגיל הרך

חוגים נוספים במכללה

מכללת סמינר הקיבוצים מציעה מסלול לימודים לתואר ראשון בהוראה לגיל הרך: התמחות במסלול גננות-מורות או התמחות במסלול גננת-חינוך מיוחד. בסיום הלימודים יוענקו לבוגרים תואר ראשון בחינוך B.Ed ותעודת הוראה.

תנאי קבלה למסלולי תואר ראשון בסמינר הקיבוצים

 

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

הלימודים לתואר ראשון בהוראה לגיל הרך כוללים שני מסלולי הכשרה:
מסלול לימודי גננות - מורות
ההתמחות הראשית במסלול לימודים זה היא התפתחות הילד בגיל הרך (גילאי 3 עד 8 כולל כיתות א' ב').
הלימודים במסלול התמחות זה מתמקדים בהקניית ידע והבנה לגבי כל תחומי מהלך ההתפתחות של הילד בגיל הרך. תוכנית הלימודים כוללת קורסים בנושאי פסיכולוגיה של האישיות והקוגניציה (חשיבה), התפתחות חברתית ורגשית, התפתחות בתחום המוטורי, השפתי ועוד.
מסלול גננות - חינוך מיוחד
ההתמחות הראשית במסלול לימודים זה היא חינוך מיוחד בגיל הרך (גילאי לידה עד 6).
הלימודים במסלול התמחות זה מתמקדים בהתפתחות הנורמאלית והאבנורמאלית של הילד.
משך הלימודים בכל אחת מההתמחויות היא ארבע שנים.

הלימודים בכל אחת מההתמחויות שואפים להכשיר כוח אדם איכותי, מיומן ומקצועי בעל ידע והיכרות מעמיקה בכל תחומי התפתחותו של הילד במטרה להקנות כלים ומיומנויות בליווי הילד ומשפחתו בכל שלב ושלב התפתחות. תוכנית הלימודים במסלול להוראה בגיל הרך משלבת ידע תיאורטי מקיף ומעמיק והכשרה מעשית ביישום הידע במסגרות ותוכניות חינוכיות שונות. הלימודים בתוכנית שמים דגש מיוחד על טיפוח אישיותו של הסטודנט ופיתוח יכולות למידה וחקירה עצמאיים.

תוכנית הלימודים לתואר ראשון ותעודת הוראה לגיל הרך מכשירה את המורים והמחנכים על פי עקרונות התפישה ההומניסטית המעמידה במרכז העשייה החינוכית את הילד וצרכיו המגוונים, את משפחתו וסביבתו הקרובה. תוכנית הלימודים במסלול זה מאפשרת לסטודנט לבחור להתמחות באחד מששת סוגי ההתמחויות: מקרא ותרבות ישראל, ספרות, מדעים, מתמטיקה, מוסיקה, תיאטרון.

מכללת סמינר הקיבוצים מציעה מגוון מסלולי לימוד לתואר ראשון ולתעודת הוראה בחינוך ואומנויות. תוכניות הלימוד במכללה עדכניות ורלוונטיות לאתגרים עימם מתמודדת החברה הישראלית בימינו. במהלך הלימודים מושם דגש על התנסות מעשית של הסטודנטים ומעורבות בקהילה ובחברה. הסטודנטים נהנים מיחס חם וליווי אישי של צוות ההוראה והמנהלה במכללה. מכללת סמינר הקיבוצים מציעה מסלול מואץ למצטיינים ומלגות לימודים וכן מסלול השלמה לתואר בחינוך למורים בפועל.

שירות אישי חינם
ייעוץ לימודים
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?