מכללת סמינר הקיבוצים

תואר ראשון בחינוך דמוקרטי - יזמות חינוכית

חוגים נוספים במכללה

מכללת סמינר הקיבוצים מציעה מסלול לימודים ייחודי לתואר ראשון בחינוך יחד עם המרכז לחינוך דמוקרטי והחממה ליזמות חינוכית חברתית. סיום לימודי מסלול זה בהצלחה מקנה לסטודנטים תואר בחינוך והוראת שתי דיסציפלינות לפי בחירה, וכן ותעודת התמחות בחינוך דמוקרטי.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי תואר ראשון בחינוך דמוקרטי בחממה ליזמות חינוכית חברתית של מכללת סמינר הקיבוצים מסייעים בהכשרת מורים ואנשי חינוך בעלי תפישה דיאלוגית ביקורתית ומרוכבת של המציאות, הפועלים מתוך אוריינטציה של יזמות ומנהיגות, בכדי להוביל שינויים נדרשים בתהליכי ההוראה והלמידה, ובתחומי הארגון הבית ספרי. תוכנית אקדמית זו מכשירה מורים למדעי הרוח, מדעים ואמנויות בחינוך העל יסודי, ומזכה בתואר B.Ed.

תוכנית ההכשרה להוראה בחינוך דמוקרטי של מכללת סמינר הקיבוצים שמה דגש על קידום ערכים חברתיים, עמידה על זכויות האדם, ופעולה של כל אדם בהתאם לשאיפותיו הייחודיות. הסטודנטים בתוכנית זו מונים 12 מורים לעתיד, וישנה חלוקה שווה בין גברים לנשים. לימודי תואר ראשון לחינוך והוראה ברוח התרבות הדמוקרטית רואים את החינוך כשליחות, כאשר כבר במהלך הלימודים כל סטודנט יוצר מיזם חברתי או חינוכי ומתנסה בהפקתו.

לימודי מדעי הרוח לבית הספר העל יסודי בדגש יזמי-חברתי בשיתוף המכון לחינוך דמוקרטי מכשיר מורים להוראה במסלולי ההיסטוריה, הספרות, המקרא ותרבות ישראל (חוג משולב) לכיתות ז' - י'. במסלול זה כל סטודנט לומד היסטוריה כתחום בסיס, ובוחר בתחום דעת נוסף. לימודי מסלול זה משלבים בין רמה אקדמית גבוהה ותהליך הכשרה פדגוגית להוראה, הכולל גם התנסות מעשית והדרכה. בנוסך, הסטודנטים ישתתפו בשיעורי חינוך, על מנת לרכוש כלים מקצועיים הכרחיים להתמודדות עם אתגרי החינוך של העידן הנוכחי. חלק נוסף בתוכנית הוא עבודה חברתית בקהילה, המלווה בקורס חינוך מיוחד.

לימודי תואר ראשון בביולוגיה-כימיה בדגש סביבתי במסגרת החממה ליזמות חברתית סביבתית של מכללת סמינר הקיבוצים משלבים בין לימודי ביולוגיה, לימודי סביבה וחינוך סביבתי, חממה לפיתוח יזמות חינוכית סביבתית, ותעודת הוראה במדעים לכיתות ז'-י'. לימודי מסלול זה במכללת סמינר הקיבוצים משלבים בין למידה פרונטאלית והתנסות חווייתית במכללה ומחוץ לה, ובכלל זה סדנאות לליווי תהליכים אישיים וחברתיים, סיורים, ומחנות לימודיים לחלקי הארץ השונים. תוכנית זו אורכת ארבע שנים, ותנאי הקבלה כוללים ראיון אישי, וציון משוקלל של תעודת הבגרות ומבחן הפסיכומטרי.

לימודי הוראה בחוג לאמנות בהתמקדות מדיה דיגיטאלית לתואר ראשון B.Ed. תעודת הוראה ותעודת התמחות בחינוך הדמוקרטי מתכתבים עם המגמות העדכניות ביותר של האמנות העכשווית, תוך ראיית האמנות כשדה חשוב לפעילות חברתית ומרכיב מרכזי בבניית הזהות התרבותית של החברה. לימודי מסלול זה במכללת סמינר הקיבוצים מסייעים בהכשרת אמנים בעלי חשיבה ביקורתית, המשלבים בין מדיות אמנותיות מסורתיות וחדשות. המסלול של החממה ליזמות חברתית כולל סדנא ייחודית ליזמות בתחומי החינוך באורך שלוש שנים, המקנה כלים חשובים לצרכי עשייה חברתית והגשמת הייחודיות האישית. תנאי הקבלה לחוג זה כוללים ראיון אישי, ציון משוקלל של תעודת הבגרות ומבחן הפסיכומטרי, וכן הצגה של תיק עבודות.

מכללת סמינר הקיבוצים מציעה מגוון מסלולים ללימודי תואר ראשון ותעודת הוראה בחינוך דמוקרטי. תוכניות הלימוד במכללה עדכניות ורלוונטיות לאתגרים עימם מתמודדת החברה הישראלית בימינו. במהלך הלימודים מושם דגש על התנסות מעשית של הסטודנטים ומעורבות בקהילה ובחברה. הסטודנטים נהנים מיחס חם וליווי אישי של צוות ההוראה והמנהלה במכללה. מכללת סמינר הקיבוצים מציעה מסלול מואץ למצטיינים ומלגות לימודים וכן מסלול השלמה לתואר בחינוך למורים בפועל.

שירות אישי חינם
ייעוץ לימודים
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?