מכללת סמינר הקיבוצים

הכשרת אקדמאים להוראה

חוגים נוספים במכללה

מכללת סמינר הקיבוצים מציעה מסלול לימודי הכשרת אקדמאים להוראה, המיועד לאקדמאים המעוניינים בהסבה מקצועית, או מורים בפועל אשר רוצים להרחיב את תחומי התמחותם.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

אקדמאים רבים מוצאים לאחר סיום לימודי התואר הראשון, שהעבודה עליה חלמו במהלך הלימודים אינה מתאימה להם. בעיה נוספת היא התחרותיות בשוק העבודה, שמותירה רבים ללא עבודה המתאימה ליכולות ולציפיות שלהם. הסבת אקדמאים להוראה מיועדת לכל אותם אנשים שרוצים לעבוד עם תלמידים בצורה משמעותית, והדבר אפשרי גם במשרה חלקית במקביל לעבודה הנוכחית. לימודי הסבת אקדמאים להוראה במכללת סמינר הקיבוצים מיועדים גם למורים בפועל, אשר רוצים להרחיב את תחום התמחות שלהם, או להרחיב את תחום ההסמכה, ובכך לפתוח אפשרויות מקצועית חדשות.

הכשרת אקדמאים להוראה של הגיל הרך - מסלול זה מאפשר לבחור בין התמחות בגילאי לידה עד 6, או גילאי גן עד כיתות ב'. נתיב גננת נחלק להתמחות בחינוך מיוחד או התמחות הוראה כוללת, ואילו נתיב גננת מורה נחלק להתמחות התפתחות הילד או התמחות הוראה כוללת. תנאי קבלה למסלול זה כוללים תואר אקדמי ישראלי או מחו"ל אשר מוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה, ועדת קבלה, וציון ממוצע של 75 לפחות.

הכשרת אקדמאים להוראה בביה"ס היסודי - מסלול זה מאפשר להתמחות בתחומי מתמטיקה, מדעים, ספרות, או תרבות ישראל ומקרא. בנוסף ללימודי התמחות בסך 26 שעות, הסטודנטים נדרשים ללימודי חינוך והוראה בסך 18 שעות, וקורסים בנושא אוריינות עבודה בסביבה ממוחשבת, זה"ב, בטחון ובטיחות, עזרה ראשונה. סטודנטים בעלי תואר ראשון בתחום ההתמחות זכאים להכרה בשעות הלימוד, אך יש לבדוק זאת בצורה אישית טרם ההרשמה ללימודים. לימודי הכשרת אקדמאים להוראה בביה"ס היסודי אורכים שנה עד שנתיים, ומזכים בתעודת הוראה בהתאם למסלול ההתמחות.

הכשרת אקדמאים להוראה בביה"ס העל יסודי - מסלול הכשרת אקדמאים להוראה בבית הספר העל יסודי (כיתות ז' - י') מאפשר להתמחות בתחומי ביולוגיה, מקרא, תיאטרון, היסטוריה או ספרות. מסלול הכשרת אקדמאים להוראה בחטיבה העליונה (כיתות ז' -י"ב) מאפשר להתמחות בתחומי תקשורת וקולנוע, אמנויות העיצוב, מחשבים וטכנולוגיות מידע, או אמנות. סטודנטים בעלי תואר ראשון בתחום ההתמחות זכאים להכרה בשעות הלימוד, אך יש לבדוק זאת בצורה אישית טרם ההרשמה ללימודים.

הכשרת אקדמאים להוראה במסלול רב גילי - מסלול זה מאפשר לבחור בין לימודי הוראה לחינוך מיוחד בגילאי 6-21, לימודי הוראת אנגלית לגילאי יסודי עד כיתה י', ולימודי הוראת חינוך גופני ותנועה לכיתות א' עד י"ב. מכללת סמינר הקיבוצים שמה לה למטרה במסלול זה לשלב התנסות מעשית עם לימודים תיאורטיים, תוך מתן אפשרות ללימוד עצמאי.

השלמת תואר ראשון למורים בפועל - מסלול זה פונה למורים בעלי תעודת מורה מוסמך או בכיר, המעוניינים בלימודי תואר ראשון אקדמי בחינוך B.Ed. במסלול זה לימודי ההמשך לתואר בוגר בהוראה יהיו על פי ההתמחות בהוראה לתעודת בכיר, וזאת בנוסף ללימודי מתודיקה ודידקטיקה. תנאי קבלה למסלול זה כוללים תעודת הוראה וידיעה בסיסית באנגלית, כאשר אורך הלימודים נקבע על פי מקום לימודי התואר הראשון וההשתלמויות בעבר.

מכללת סמינר הקיבוצים מציעה מגוון מסלולים ללימודי תואר ראשון ותעודת הוראה במדעי הרוח. תוכניות הלימוד במכללה עדכניות ורלוונטיות לאתגרים עימם מתמודדת החברה הישראלית בימינו. במהלך הלימודים מושם דגש על התנסות מעשית של הסטודנטים ומעורבות בקהילה ובחברה. הסטודנטים נהנים מיחס חם וליווי אישי של צוות ההוראה והמנהלה במכללה. מכללת סמינר הקיבוצים מציעה מסלול מואץ למצטיינים ומלגות לימודים וכן מסלול השלמה לתואר בחינוך למורים בפועל.

שירות אישי חינם
ייעוץ לימודים
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?