מכללת סמינר הקיבוצים

לימודי תואר ראשון בחינוך יצירתי

חוגים נוספים במכללה

מכללת סמינר הקיבוצים מציעה מסלול לימודי תואר ראשון בחינוך יצירתי. בסיום הלימודים יוענקו לבוגרים תואר ראשון B.Ed ותעודת הוראה.

תנאי קבלה למסלולי תואר ראשון בסמינר הקיבוצים

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מסלול לימודים ייחודי זה פועל במכללת סמינר הקיבוצים למעלה משלושים שנה. פיתוח תוכנית הלימודים יוצאת מתוך תפיסות ואמונות פדגוגיות, אידיאולוגיות, חברתיות ותרבותיות מוצקות לגבי יישום מעשי עשיר ומגוון בשדה החינוך במסגרות פורמאליות ובלתי פורמאליות. על פי תפיסה זו לאומנות יש מקום משמעותי בהיבטיו השונים של התהליך החינוכי בכל תחומי הדעת ובכל הגילאים.

תוכנית הלימודים במסלול לחינוך יצירתי מכשירה את הסטודנטים בכל תחומי הדעת הנדרשים במסלול הגיל הרך במכללה. בלימודים משולבות אומנויות שונות בדרכי הוראה ולמידה. הסטודנטים מתנסים במהלך לימודיהם בהפקה תיאטרלית ובמשחק, במפגש עם שפת האומנות הפלסטית, בתרגילי תנועה וכוריאוגרפיה, בשיעורי מוסיקה ועוד. תהליך הלמידה במסלול החינוך היצירתי שם דגש רב על ההקשר החברתי-תרבותי ומקנה לסטודנטים מודעות כמו גם כלים להבנה, ניתוח ויישום התפתחות ושינוי חברתי.

במסלול החינוך היצירתי ניתן ללמוד בארבעה סוגי התמחויות:
תרבות ישראל
ספרות
מדעים
מתמטיקה

משך הלימודים במסלול לחינוך יצירתי הינו שלוש שנים. תוכנית הלימודים משלבת בין תוכן תיאורטי להכשרה מעשית והתנסות חווייתית במטרה להעניק לסטודנט את מירב הכלים והמיומנויות להצלחה בעבודתו החינוכית. תוכנית ההכשרה הייחודית במסלול הלימודים לחינוך יצירתי מאפשר פיתוח ויצירת דגמים מקוריים של הוראה לא רק במסגרות של גני ילדים וכתות בית הספר היסודי אלא גם שילוב האומנויות בחיי הקהילה המקומית במסגרות ובאירועים שונים ומגוונים.
שנה א'
שנת הלימודים הראשונה במסלול לחינוך יצירתי מהווה שנת העשרה תרבותית, התבוננות אישית והתנסות חווייתית בתחומי אומנות שונים בתוך הקבוצה. בשנה זו בוחן הסטודנט את כישוריו, נטיות ליבו, והשקפת עולמו. לאורם הסטודנט מתבונן ובוחן עצמו כאיש חינוך וכאדם יוצר. בשנה זו נחשף הסטודנט לשדה החינוכי - חברתי באמצעות פעילות במסגרות ובארגונים לחינוך לא פורמאלי בעיר רמלה.

שנים ב' וג'
בשנות הלימודים השנייה והשלישית עובר המוקד מהתהליך של הסטודנט לחוויה והתהליך החינוכי של הילד/ה בשדה החינוכי, למעשה החינוכי בגן הילדים ובבית הספר. הסטודנט לוקח את הכלים והמיומנויות אותם רכש בשנת הלימודים הראשונה ומיישם אותם בשדה החינוכי. הסטודנט יוצר דגם הוראה ייחודי לו המאפשר לחניכיו לעבור תהליך של התבוננות וגילוי עצמי בהתאם לסגנון הלמידה הייחודי שלהם ולפתח דימוי עצמי גבוה.

מכללת סמינר הקיבוצים מציעה מגוון מסלולי לימוד לתואר ראשון ולתעודת הוראה בחינוך ואומנויות. תוכניות הלימוד במכללה עדכניות ורלוונטיות לאתגרים עימם מתמודדת החברה הישראלית בימינו. במהלך הלימודים מושם דגש על התנסות מעשית של הסטודנטים ומעורבות בקהילה ובחברה. הסטודנטים נהנים מיחס חם וליווי אישי של צוות ההוראה והמנהלה במכללה. מכללת סמינר הקיבוצים מציעה מסלול מואץ למצטיינים ומלגות לימודים וכן מסלול השלמה לתואר בחינוך למורים בפועל.

שירות אישי חינם
ייעוץ לימודים
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?