המכללה האקדמית הדסה

מכינה קדם אקדמית

חוגים נוספים במכללה

המכללה האקדמית הדסה בירושלים הוקמה בשנת 1970, ומאז משמשת כמוסד אקדמאי מוביל הנותן מענה לצורכי התעשייה בתחומי הטכנולוגיה השונים. לימודי תואר ראשון מציבים תנאי קבלה מסוימים, ומסלולי המכינה הקדם אקדמית השונים מסייעים להשלים או לשפר בגרויות במידת הצורך.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מכינות קדם אקדמיות במגוון מסלולים
מסלול למדעי הבריאות והחיים
מסלול למדעי המחשב
מסלולים לשיפור והשלמת בגרויות
מסלול 30+
מסלול ישיר לחוגים - ביוטכנולוגיה, מעבדה רפואית ובריאות הסביבה
מסלול ישיר לחוג למדעי המחשב
מסלול ישיר לחוגים - ניהול, תקשורת ופוליטיקה,עיצוב תעשייתי מכליל ותקשורת צילומית

מסלול למדעי הבריאות והחיים
מטרת מסלול זה היא הקניית הידע הדרוש באנגלית, מקצועות מדעיים ומתמטיקה לשם לימודי תואר ראשון בחוג למדעי הבריאות והחיים במכללה האקדמית הדסה ירושלים. מכינה זו מסייעת לסטודנטים להכיר את צורת הלימוד האקדמית ומקנה שיטות לימוד מתאימות, וכוללת נושאים דוגמת כימיה, מושגי יסוד בביולוגיה, מתמטיקה, אנגלית, ואוריינות אקדמית. תנאי קבלה למסלול זה כוללים בחינת מימ"ד בציון 500 לפחות או ציון מקביל בבחינה הפסיכומטרית, ראיון אישי עם צוות המכינה, בחינת אמיר"ם בציון 70 לפחות, וראיון אישי בועדת הקבלה של החוג. לימודי מסלול זה אורכים שני סמסטרים, כלומר 9 חודשים, ועם סיומם התלמידים זכאים לתעודת המכינה אשר מחליפה את תעודת הבגרות בלבד לצורך קבלה לחוגים השונים במכללת הדסה. התלמידים נדרשים לעמוד בתנאי הקבלה מבחינת פסיכומטרי ורמת אנגלית. במקצועת אנגלית, מתמטיקה וכימיה ניגשים התלמידים לבחינות בגרות, בנוסף לבחינות הפנימיות.

מסלולים לשיפור והשלמת בגרויות
מסלול זה מיועד למי שאינו זכאי לבגרות, או לזכאים אשר רוצים לשפר את ממוצע הציונים. הלימודים הינם בהתאם לצרכים ולמטרות האישיים של כל תלמיד, וכוללים חמישה ימי לימוד בשבוע לתקופה של אחד עד ארבעה סמסטרים. חשוב לציין כי תלמידים בעלי לקויות למידה זכאים להצטרף למסלול ייחודי, המעניק ליווי ותמיכה נוספים.

מסלול 30+
מסלול זה מיועד לאנשים מעל גיל 30, אשר אין ברשותם תעודת בגרות, ומעוניינים להשתלב בלימודי תואר ראשון במכללה הדסה בירושלים. המכינה מקיפה שני ימי לימוד בשבוע, על פני תקופה של שישה חודשים.

מסלול למדעי המחשב
מטרת מסלול זה היא הקניית הידע הדרוש במתמטיקה באנגלית ובמקצועות מדעי המחשב לשם לימודי תואר ראשון בחוג למדעי המחשב במכללה האקדמית הדסה ירושלים. מכינה זו מסייעת לסטודנטים להכיר את צורת הלימוד האקדמית ומקנה שיטות לימוד מתאימות, וכוללת נושאים דוגמת מבוא למדעי המחשב, אנגלית, מתמטיקה ואוריינות אקדמית. תנאי קבלה למסלול זה כוללים בחינת מימ"ד בציון 500 לפחות או ציון מקביל בבחינה הפסיכומטרית, ראיון אישי עם צוות המכינה, ובחינת אמיר"ם בציון 70 לפחות. לימודי מסלול זה אורכים שני סמסטרים, כלומר 9 חודשים, וחשוב לציין כי המערכת במסלול זה אינה ניתנת לבחירה או ללימודים חלקיים, וכי התלמידים מחויבים לכל מקצועות הלימוד במשך 5 ימים בשבוע. תעודת המכינה מחליפה את תעודת הבגרות בלבד לצורך קבלה לחוג למדעי המחשב במכללת הדסה. התלמידים נדרשים לעמוד בתנאי הקבלה בבחינה הפסיכומטרית וברמת האנגלית הנדרשת בחוג.
במקצועת אנגלית ומתמטיקה ניגשים התלמידים לבחינות בגרות, בנוסף לבחינות הפנימיות. ציון 70 ומעלה במקצועות המחשב יזכה את התלמידים שיתקבלו לחוג בנקודות זיכוי אקדמיות בקורסים אלו בשנה א.

מסלול ישיר לחוגים: ביוטכנולוגיה, מעבדה רפואית ובריאות הסביבה
מטרת מסלול זה היא הקניית הידע הדרוש במתמטיקה באנגלית ובמקצועות מדעיים לשם לימודי תואר ראשון בביוטכנולוגיה, מעבדה רפואית ובריאות הסביבה במכללה האקדמית הדסה ירושלים. מכינה זו מסייעת לסטודנטים להכיר את צורת הלימוד האקדמית ומקנה שיטות לימוד מתאימות, וכוללת נושאים דוגמת כימיה, מושגי יסוד בפיסיקה, מתמטיקה ומושגי יסוד בביולוגיה. תנאי קבלה למסלול זה כוללים בחינת מימ"ד בציון 500 לפחות או ציון מקביל בבחינה הפסיכומטרית, ראיון אישי עם צוות המכינה, ובחינת אמיר"ם בציון 70 לפחות. לימודי מסלול זה אורכים סמסטר אחד, כלומר ארבעה וחצי חודשים, וחשוב לציין כי המערכת במסלול זה אינה ניתנת לבחירה או ללימודים חלקיים, וכי התלמידים מחויבים לכל מקצועות הלימוד במשך 5 ימים בשבוע. תעודת המכינה מחליפה את תעודת הבגרות בלבד לצורך קבלה לחוגים

מסלול ישיר לחוג למדעי המחשב
מטרת מסלול זה היא הקניית הידע הדרוש במתמטיקה באנגלית ובמקצועות מדעי המחשב לשם לימודי תואר ראשון במדעי המחשב. מכינה זו מסייעת לסטודנטים להכיר את צורת הלימוד האקדמית ומקנה שיטות לימוד מתאימות, וכוללת נושאים דוגמת מבוא למדעי המחשב, מתמטיקה, אוריינות אקדמית ואנגלית. תנאי קבלה למסלול זה כוללים בחינת מימ"ד בציון 500 לפחות או ציון מקביל בבחינה הפסיכומטרית, ראיון אישי עם צוות המכינה, ובחינת אמיר"ם בציון 70 לפחות. לימודי מסלול זה אורכים סמסטר אחד, כלומר ארבעה וחצי חודשים, וחשוב לציין כי המערכת במסלול זה אינה ניתנת לבחירה או ללימודים חלקיים, התלמידים מחויבים לכל מקצועות הלימוד במשך 5 ימים בשבוע. תעודת המכינה מחליפה את תעודת הבגרות בלבד לצורך קבלה לחוג למדעי המחשב במכללת הדסה, התלמידים נדרשים לעמוד בתנאי הקבלה, בבחינה הפסיכומטרית וברמת האנגלית הנדרשת בחוג, ציון 70 ומעלה במקצועות המחשב יזכה את התלמידים שיתקבלו לחוג בנקודות זיכוי אקדמיות בקורסים אלו בשנה א.

מסלול ישיר לחוגים: ניהול, תקשורת ופוליטיקה, עיצוב תעשייתי מכליל ותקשורת צילומית
מטרת מסלול זה היא הקניית הידע הדרוש באנגלית, מתמטיקה, מדעי החברה ברמה אקדמית ואוריינות אקדמית, לשם לימודי תואר ראשון בניהול, תקשורת ופוליטיקה, עיצוב תעשייתי מכליל ותקשורת צילומית המסלול מותאם לתלמידים שאינם עומדים בדרישות הקבלה של החוג, וכולל תכנים המותאמים במיוחד למכינה. תנאי קבלה למסלול זה כוללים בחינת מימ"ד בציון 450 לפחות או ציון מקביל בבחינה הפסיכומטרית, ראיון קבלה עם צוות המכינה, ובחינת אמיר"ם בציון 70 לפחות. לימודי מסלול זה אורכים סמסטר אחד, כלומר ארבעה וחצי חודשים, וחשוב לציין כי המערכת במסלול זה אינה ניתנת לבחירה או ללימודים חלקיים, והתלמידים מחויבים לכל מקצועות הלימוד במשך 4 ימים בשבוע. תעודת המכינה מחליפה את תעודת הבגרות בלבד! לצורך קבלה לחוג לתקשורת צילומית ולחוג לעיצוב תעשייתי מכליל במכללת הדסה, התלמידים נדרשים לעמוד בהצלחה במבחני הקבלה של החוגים לפני הרשמתם למכינה! הקבלה לחוג לניהול ולחוג לתקשורת ופוליטיקה מותנית בראיון קבלה אישי ועמידה בממוצע נדרש.

שירות אישי חינם
ייעוץ לימודים
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?