אפקה המכללה האקדמית להנדסה

תואר ראשון בהנדסה .B.Sc בתל אביב

חוגים נוספים במכללה
המכללה האקדמית להנדסה תל אביב ממוקמת בלב מתחם ההיי טק של תל אביב, ומכללת אפקה נחשבת למובילה בין המוסדות השונים ללימודי הנדסה. בוגרי המכללה האקדמית להנדסה תל אביב הינם מהנדסים איכותיים ומקצועיים, המשתלבים במגוון רחב של מקומות עבודה בתחום הטכנולוגיה וההיי טק. 

ההרשמה לסמסטר אביב 2015 נפתחה!

הלימודים לבני 18 ומעלה בלבד.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

ההרשמה לסמסטר אביב 2015 נפתחה! 

בואו "להרוויח" שנה: הירשמו עכשיו ללימודים בסמסטר אביב - ותסיימו את הלימודים יחד עם המחזור שמתחיל לימודי באוקטובר!


לימודי הנדסה - המכללה האקדמית להנדסה תל אביב

הנדסת חשמל 
הנדסת תוכנה
הנדסת תעשייה וניהול 
הנדסה מכאנית 
הנדסה רפואית 
תואר שני בהנדסת מערכות 
תואר שני M.Sc. בהנדסת אנרגיה - (פתיחת התוכנית ופרסומה אושרו ע"י המל"ג, הענקת התואר מותנית באישורו)
תואר שני בהנדסה וניהול מערכות שירות
מכינה - לימודים קדם אקדמיים 
כמו כן, ניתן להשתלב במגוון מסלולי לימוד במתכונת לימודי ערב.

ניתן לבחור בין לימודי תואר ראשון בהנדסה במסלול בוקר או מסלול ערב, כאשר מסלול ערב אורך חמש שנות לימוד במקום ארבע שנים, אך מאפשר לשלב לימודים ועבודה. מסלול נוסף הוא "אופק אתגרים", המיועד לסטודנטים מצטיינים, המציע לימודי תואר ראשון בהנדסה בזמן קצר יותר לסטודנטים בעלי הישגים אקדמאים גבוהים במיוחד. מכללת אפקה להנדסה מפוקחת על ידי המועצה להשכלה גבוהה, ומורשית להעניק תואר ראשון בהנדסה B.Sc ותואר שני M.Sc במגוון תחומים מבוקשים ומתגמלים.

צוות המרצים של המכללה האקדמית להנדסה תל אביב מורכב מאנשי מקצוע, התורמים לרמתה הגבוהה של המכללה. מכללת אפקה מקפידה על לימודי תחומי הנדסה מבוקשים בתעשייה בארץ ובעולם, שמירה על רמה גבוהה ושאיפה למצוינות, וכל זה תוך שילוב בין לימודים תיאורטיים והתנסויות מעשיות. תוכניות הלימוד השונות של תואר ראשון בהנדסה נבנות בשיתוף עם בכירים מענפים שונים בתעשייה, ובמסגרת פרויקט ייחודי של מכללה אפקה הסטודנטים אף מתנסים בפיתוח של מוצר אמיתי במהלך פרויקט גמר, כולל שותפות מלאה בזכויות המסחריות של המוצר.

תנאי קבלה של לימודי הנדסה בכל המסלולים הינו ציון 600 לפחות בבחינה הפסיכומטרית, ונוסף על כך תעודת בגרות מלאה, או תעודת בגרות שוות ערך מחו"ל. בנוסף, הנדסאים נדרשים להציג דיפלומת הנדסאי בציון ממוצע של 85 לפחות. דרישות הסף של לימודי תואר שני הן ניסיון של 3 שנים (לפחות) בעבודה הנדסית/טכנולוגית, ראיון אישי בפני וועדת קבלה, דיפלומת בוגר .B.Sc במדעים מדויקים ו/או בהנדסה, ושליטה בשפה האנגלית.

המכללה האקדמית להנדסה תל אביב אפקה שמה לה ליעד לטפח סטודנטים ואנשי סגל בעלי ערכי אנוש, יצירתיות, יזמות ומודעות לתרבות עסקים אוניברסאלית. בנוסף, מכללת אפקה מובילה בהכשרת מהנדסים איכותיים ומיומנים, אשר מסוגלים לענות על הצרכים המשתנים של התעשייה הדינאמית ולעסוק במחקר אקדמי, ובכך להוות גורם איכותי בשוק העבודה. במכללת אפקה פועלת גם יחידה להכוון תעסוקתי, המציעה את שירותיה ללא תשלום לכלל הסטודנטים במכללה.

היתרונות הרבים של המכללה האקדמית להנדסה תל אביב מתבטאים לא רק ברמת לימודים גבוהה ואיכותית וסגל מרצים מהשורה הראשונה, אלא גם ממעבדות חדישות ותכני לימוד מעודכנים בהתאם להתפתחויות האחרונות בתעשייה. בנוסף לכך, הסטודנטים זוכים ליחס אישי מהסגל האקדמי והמנהלי במכללה, הקמפוס חדיש ומרווח, מועדון הסטודנטים מציע שפע פעילויות, אגודת הסטודנטים במכללה אפקה חזקה ומסייעת, שירותי המחשוב הם מהשורה הראשונה, ואווירת הלימודים תומכת ומסייעת. בשל מיקומה של מכללת אפקה במרכז התעשייה יש גישה נוחה, וניתן להגיע באמצעות אוטובוס, רכבת, או ברכב פרטי וליהנות משירותי מגרש חנייה ללא תשלום.

לאחר סיום הלימודים, הבוגרים של המכללה האקדמית להנדסה תל אביב משתלבים בתעשייה ואקדמיה הודות לקשרים הענפים של המכללה עם מגוון חברות עסקיות. עד היום סיימו את לימודים במכללת אפקה כמה אלפי סטודנטים, ורובם משתלבים בתחומי עבודה מבוקשים. אחוז ההשמה הגבוהה של בוגרי המכללה נובע בין השאר מכך שכבר במהלך לימודי התואר הראשון בהנדסה הסטודנטים מתנסים במחקר ופיתוח של מוצרים מסחריים, וזאת באמצעות אפקה יזמות - המרכז לטיפוח יזמות עסקית.
הלימודים לבני 18 ומעלה בלבד.

מלגות לתואר ראשון
מלגה למועמדים בעלי נתוני קבלה גבוהים:
ציון פסיכומטרי של 635-649: זכאי ל-50% מלגה משכ"ל היסודי בשנת הלימודים הראשונה. ציון פסיכומטרי של 650-674: זכאי ל-75% מלגה משכ"ל היסודי בשנת הלימודים הראשונה. ציון פסיכומטרי של 675 ומעלה: זכאי ל- 100% מלגה משכ"ל היסודי בשנת הלימודים הראשונה.

מלגה למועמדים הנדסאים בעלי נתוני קבלה גבוהים:
ציון ממוצע הנדסאי של 94.9 -90: זכאי ל-50% מלגה משכ"ל היסודי בשנת הלימודים הראשונה. ציון ממוצע הנדסאי של 95 ומעלה: זכאי ל-100% מלגה משכ"ל היסודי בשנת הלימודים הראשונה.

חדש - מלגות עידוד לקרובי משפחה מדרגה ראשונה - מלגות של המכללה המיועדות להקל בשכר הלימוד של סטודנטים אשר הינם קרובי משפחה מדרגה ראשונה, לסטודנטים אשר הינם קרובי משפחה מדרגה ראשונה הלומדים שניהם בו זמנית במכללת אפקה (אחים, בני זוג נשואים וכד'). סטודנטים העונים לכל הקריטריונים אשר מופיעים בנוהל המלגה, יהיו זכאים להנחה של 10% בשכר הלימוד הבסיסי עבור כל אחד מהם. המלגה תתקבל בתחילת סמסטר ב'. פרטים: יש להגיש טופס בקשה אשר יפורסם באתר המכללה וכן מסמכים המעידים על הקרבה המשפחתית, במועד הגשה לפי פרסום משרד דקאנט הסטודנטים, ומועד קבלת המלגה הוא תחילת הסמסטר של אותה שנה אקדמית.

מלגת לימודים למועמדי תואר שני במכללה
מלגה בגין נתוני קבלה · בעלי דיפלומה B.Sc. בהנדסה עם ממוצע ציונים של 95 ומעלה, זכאים למלגה בגובה 100% משכר הלימוד בשנת הלימודים הראשונה. בעלי דיפלומה B.Sc. בהנדסה עם ממוצע ציונים של 90-94 זכאים למלגה בגובה 50% משכר הלימוד בשנת הלימודים הראשונה.


שירות אישי חינם
ייעוץ לימודים
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?