מכללת אפקה להנדסה בתל אביב

תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול

חוגים נוספים במכללה

אפקה המכללה האקדמית להנדסה תל אביב ממוקמת בלב מתחם ההיי טק של תל אביב, ומכללת אפקה נחשבת למובילה בין המוסדות השונים ללימודי הנדסה. לימודי תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול במכללת אפקה מקנים מקצוע מבוקש ומאתגר, ומאפשרים להשתלב במגוון רחב של מקומות תעסוקה.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי הנדסה תעשייה וניהול לתואר ראשון במכללת אפקה משלבים בין כמה תחומים, ועוסקים גם בתכנון, תפעול ושיפור מערכות בתעשייה ובארגונים שונים במשק, וגם בשילוב בין אדם, ציוד וחומרים. לימודי התואר הראשון משלבים כיום גם לימודי ניהול, דבר ההופך מקצוע זה לרב תחומי, המשלב בין ידע ריאלי ותחומים הקשורים ללימודי הנדסת אנוש, סטטיסטיקה, אמינות, כלכלה, חשבונאות, ניהול פיננסי, ועוד.

ניתן לבחור בין לימודי תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול במסלול בוקר או מסלול ערב, כאשר מסלול ערב אורך חמש שנות לימוד במקום ארבע שנים, אך מאפשר לשלב לימודים ועבודה. מסלול נוסף הוא "אופק אתגרים", המיועד לסטודנטים מצטיינים, המציע לימודי תואר ראשון בהנדסה בזמן קצר יותר לסטודנטים בעלי הישגים אקדמאים גבוהים במיוחד. מכללת אפקה להנדסה מפוקחת על ידי המועצה להשכלה גבוהה, ומוסמכת להעניק תואר ראשון בהנדסה B.Sc במגוון תחומים מבוקשים ומתגמלים.

לימודי תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול במכללת אפקה להנדסה בתל אביב מציעים מסלול הכשרה מאתגר אשר מפתח אצל הסטודנט את יכולות הלימוד העצמי והיצירתיות, ותורמים לכושר הניתוח והיישום באמצעות מעבדות ההוראה ופרויקט גמר. צוות המרצים של המכללה האקדמית להנדסה תל אביב מורכב מאנשי מקצוע, התורמים לרמתה הגבוהה של המכללה. מכללת אפקה מקפידה על לימודי תחומי הנדסה מבוקשים בתעשייה בארץ ובעולם, שמירה על רמה גבוהה ושאיפה למצוינות, וכל זה תוך שילוב בין לימודים תיאורטיים והתנסויות מעשיות. תוכניות הלימוד השונות של תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול נבנות בשיתוף עם בכירים מענפים שונים בתעשייה, ובמסגרת פרויקט ייחודי של מכללה אפקה הסטודנטים אף מתנסים בפיתוח של מוצר אמיתי במהלך פרויקט גמר, כולל שותפות מלאה בזכויות המסחריות של המוצר.

במסגרת לימודי הנדסת תעשייה וניהול לתואר ראשון במכללת אפקה, ניתן לבחור בין שני מסלולי התמחות. התמחות תפעול וייצור עוסקת בנושאים מרתקים כמו ניתוח מערכות לוגיסטיות, ניתוח מערכות ייצור, מעבדות בייצור משולב מחשבים, וכו'. לימודי התמחות מערכות מידע מעמיקים בתחומים עדכניים דוגמת בינה מלאכותית, תורת המידע וקבלת החלטות, רשתות תקשורת מחשבים וכריית מידע.

המכללה האקדמית להנדסה אפקה שמה לה ליעד לטפח סטודנטים ואנשי סגל בעלי ערכי אנוש, יצירתיות, יזמות ומודעות לתרבות עסקים אוניברסאלית. בנוסף, מכללת אפקה מובילה בהכשרת מהנדסים איכותיים ומיומנים, אשר מסוגלים לענות על הצרכים המשתנים של התעשייה הדינאמית ולעסוק במחקר אקדמי, ובכך להוות גורם איכותי בשוק העבודה. במכללת אפקה פועלת גם יחידה להכוון תעסוקתי, המציעה את שירותיה ללא תשלום לכלל הסטודנטים במכללה.

היתרונות הרבים של המכללה האקדמית להנדסה אפקה מתבטאים לא רק ברמת לימודים גבוהה ואיכותית וסגל מרצים מהשורה הראשונה, אלא גם ממעבדות חדישות ותכני לימוד מעודכנים בהתאם להתפתחויות האחרונות בתעשייה. בנוסף לכך, הסטודנטים זוכים ליחס אישי מהסגל האקדמי והמנהלי במכללה, הקמפוס חדיש ומרווח, מועדון הסטודנטים מציע שפע פעילויות, אגודת הסטודנטים במכללה אפקה חזקה ומסייעת, שירותי המחשוב הם מהשורה הראשונה, ואווירת הלימודים תומכת ומסייעת. בשל מיקומה של מכללת אפקה במרכז התעשייה יש גישה נוחה, וניתן להגיע באמצעות אוטובוס, רכבת, או ברכב פרטי וליהנות משירותי מגרש חנייה ללא תשלום.

לאחר סיום הלימודים, הבוגרים של המכללה האקדמית להנדסה אפקה משתלבים בתעשייה ואקדמיה הודות לקשרים הענפים של המכללה עם מגוון חברות עסקיות. עד היום סיימו את לימודים במכללת אפקה כמה אלפי סטודנטים, ורובם משתלבים בתחומי עבודה מבוקשים. אחוז ההשמה הגבוהה של בוגרי המכללה נובע בין השאר מכך שכבר במהלך לימודי התואר הראשון בהנדסה הסטודנטים מתנסים במחקר ופיתוח של מוצרים מסחריים, וזאת באמצעות אפקה יזמות - המרכז לטיפוח יזמות עסקית.

שירות אישי חינם
ייעוץ לימודים
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?