אפקה המכללה האקדמית להנדסה

הנדסה רפואית

חוגים נוספים במכללה

אפקה המכללה האקדמית להנדסה תל אביב ממוקמת בלב מתחם ההיי טק של תל אביב, ומכללת אפקה נחשבת למובילה בין המוסדות השונים ללימודי הנדסה. לימודי תואר ראשון בהנדסה רפואית במכללת אפקה מקנים מקצוע מבוקש ומאתגר, ומאפשרים להשתלב במגוון רחב של מקומות תעסוקה.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

הנדסה רפואית הינה תחום מחקר ופיתוח חדש ומרתק, העוסק בשילוב בין יסודות ההנדסה ומדעי הרפואה. לימודי תואר ראשון בהנדסה רפואית במכללה האקדמית אפקה מכשירים מהנדסים איכותיים ומקצועיים, בעלי ידע רב תחומי בהנדסה ורפואה, ובכלל זה מיומנות במערכות קליניות, מערכות מכשור רפואי, ומערכות מידע רפואיות. ידע עשיר זה מאפשר למהנדסים בתחום הנדסה רפואית להציע פתרונות טכנולוגיים מתקדמים בתחומים הנובעים ממורכבות רפואית, דוגמת שתלים על רשתות העין, שיטות הדמות וטיפול בכלי דם חסומים בלב, ועוד.

במסגרת לימודי הנדסה רפואית לתואר ראשון במכללת אפקה, ניתן לבחור בין שני מסלולי התמחות. לימודי הנדסת מערכות מידע רפואיות משלבים הנדסה רפואית עם תוכנה, ומכשירים לשם עיסוק בפיתוח תיק רפואי מתקדם, פיתוח מערכות לרפואה-מרחוק (Tele-Medicine) הכוללת מערכות עבור שליחת מידע רפואי בתקשורת אל-חוטית כולל דחיסה, פיתוח סימולציות רפואיות, דגימה וניתוח אותות רפואיים ותמונות רפואיות בזמן אמת, ספריות מידע רפואי דיגיטליות, וקטלוג ושמירת המידע.

שתי התמחויות אלו משלבות קורסים מתחום ההנדסה הקלינית, ומאפשרות לרכוש את הכלים הנחוצים לשם תכנון ובקרת ניסויים קליניים, ידע בניהול לוגיסטי של פיתוח מוצר חדש, ניהול מערכות טכנו-רפואיות, ועוד. חטיבה זו הינה חדשנית, ומקנה את הכלים הנחוצים לשם עיסוק בהובלת מוצר, משלב היזמות ועד הכנסתו לשוק, תוך ניהול רגולוציה, תקנים ומחקרים קליניים, בכל אחת מהחברות העוסקות בהנדסה רפואית.

מסלול התמחות נוסף של לימודי הנדסת מערכות מידע רפואיות במכללת אפקה להנדסה הוא מכאניקה של מערכות פיזיולוגיות, אשר משלב לימודים מכאניים של מערכות פיזיולוגיות עם יישום טכנולוגיות חדשות בפיתוח כלים לאבחון וטיפול. לאחר סיום לימודי מסלול זה, הבוגרים הינם בעלי השכלה מקיפה ונרחבת, המאפשרת להשתלב בפיתוח התקנים מכניים חדשים דוגמת צנתרים, מנשמים, ועוד. בנוסף, במכללת אפקה להנדסה פועלת חטיבת הנדסה קלינית חדשנית וייחודית, המשלבת קורסים מרתקים של שתי ההתמחויות.

ניתן לבחור בין לימודי תואר ראשון בהנדסה רפואית במסלול בוקר או מסלול ערב, כאשר מסלול ערב אורך חמש שנות לימוד במקום ארבע שנים, אך מאפשר לשלב לימודים ועבודה. מסלול נוסף הוא "אופק אתגרים", המיועד לסטודנטים מצטיינים, המציע לימודי תואר ראשון בהנדסה בזמן קצר יותר לסטודנטים בעלי הישגים אקדמאים גבוהים במיוחד. מכללת אפקה להנדסה מפוקחת על ידי המועצה להשכלה גבוהה, ומוסמכת להעניק תואר ראשון בהנדסה B.Sc במגוון תחומים מבוקשים ומתגמלים.

לימודי תואר ראשון בהנדסה רפואית במכללת אפקה להנדסה בתל אביב מציעים מסלול הכשרה מאתגר אשר מפתח אצל הסטודנט את יכולות הלימוד העצמי והיצירתיות, ותורמים לכושר הניתוח והיישום באמצעות מעבדות ההוראה ופרויקט גמר. צוות המרצים של המכללה האקדמית להנדסה תל אביב מורכב מאנשי מקצוע, התורמים לרמתה הגבוהה של המכללה. מכללת אפקה מקפידה על לימודי תחומי הנדסה מבוקשים בתעשייה בארץ ובעולם, שמירה על רמה גבוהה ושאיפה למצוינות, וכל זה תוך שילוב בין לימודים תיאורטיים והתנסויות מעשיות. תוכניות הלימוד השונות של תואר ראשון בהנדסה רפואית נבנות בשיתוף עם בכירים מענפים שונים בתעשייה, ובמסגרת פרויקט ייחודי של מכללה אפקה הסטודנטים אף מתנסים בפיתוח של מוצר אמיתי במהלך פרויקט גמר, כולל שותפות מלאה בזכויות המסחריות של המוצר.

המכללה האקדמית להנדסה אפקה שמה לה ליעד לטפח סטודנטים ואנשי סגל בעלי ערכי אנוש, יצירתיות, יזמות ומודעות לתרבות עסקים אוניברסאלית. בנוסף, מכללת אפקה מובילה בהכשרת מהנדסים איכותיים ומיומנים, אשר מסוגלים לענות על הצרכים המשתנים של התעשייה הדינאמית ולעסוק במחקר אקדמי, ובכך להוות גורם איכותי בשוק העבודה. במכללת אפקה פועלת גם יחידה להכוון תעסוקתי, המציעה את שירותיה ללא תשלום לכלל הסטודנטים במכללה.

היתרונות הרבים של המכללה האקדמית להנדסה אפקה מתבטאים לא רק ברמת לימודים גבוהה ואיכותית וסגל מרצים מהשורה הראשונה, אלא גם ממעבדות חדישות ותכני לימוד מעודכנים בהתאם להתפתחויות האחרונות בתעשייה. בנוסף לכך, הסטודנטים זוכים ליחס אישי מהסגל האקדמי והמנהלי במכללה, הקמפוס חדיש ומרווח, מועדון הסטודנטים מציע שפע פעילויות, אגודת הסטודנטים במכללה אפקה חזקה ומסייעת, שירותי המחשוב הם מהשורה הראשונה, ואווירת הלימודים תומכת ומסייעת. בשל מיקומה של מכללת אפקה במרכז התעשייה יש גישה נוחה, וניתן להגיע באמצעות אוטובוס, רכבת, או ברכב פרטי וליהנות משירותי מגרש חנייה ללא תשלום.

לאחר סיום הלימודים, הבוגרים של המכללה האקדמית להנדסה אפקה משתלבים בתעשייה ואקדמיה הודות לקשרים הענפים של המכללה עם מגוון חברות עסקיות. עד היום סיימו את לימודים במכללת אפקה כמה אלפי סטודנטים, ורובם משתלבים בתחומי עבודה מבוקשים. אחוז ההשמה הגבוהה של בוגרי המכללה נובע בין השאר מכך שכבר במהלך לימודי התואר הראשון בהנדסה הסטודנטים מתנסים במחקר ופיתוח של מוצרים מסחריים, וזאת באמצעות אפקה יזמות - המרכז לטיפוח יזמות עסקית.

שירות אישי חינם
ייעוץ לימודים
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?