ללדת - בית הספר למקצועות הלידה

קורס משולב מלוות בלידה ומדריכות הכנה ללידה בללדת

חוגים נוספים במכללה

מכללת ללדת נולדה מתוך החזון כי לכל אישה יש הזכות לקבל תמיכה וליווי במהלך ההיריון ולאחריו, ומכשיר אנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום מקצועות הלידה. לימודי קורס משולב להכשרת דולות במכללת ללדת כוללים הסמכה כמלוות בלידה ומדריכות הכנה ללידה, המאפשר השתלבות מהירה בשוק העבודה.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

עקב המודעות הגוברת לחשיבות הליווי וההדרכה בזמן ההיריון ולאחריו נוצר ביקוש רב לדולה, אשת מקצוע המלווה ותומכת בזמן זה. בית הספר ללדת למקצועות הלידה הוקם על ידי סיוון אופירי ואהובה הילה חן, ולימודי קורס משולב להכשרת דולות מעניקים למלוות בלידה ומדריכות הכנה ללידה לעתיד את כל הידע הדרוש מבחינה אקדמית ומעשית גם יחד. זאת במטרה ללוות, לתמוך, להדריך ולהבין את כלל ההיבטים הפיזיולוגיים והרגשיים שעוברים הנשים והזוגות לאורך ההיריון והלידה בגישה רב תחומית.

לימודי קורס דולות בשילוב עם לימודי מדריכות הכנה ללידה כוללים 252 שעות אקדמיות, ועוד 55 שעות התנסות מעשית, ואילו לימודי קורס דולות לאחר לידה כוללים 75 שעות אקדמיות ועוד 15 שעות התמחות, על פני 11 מפגשים.שני המסלולים מאפשרים לבחור בין מסלול בוקר ומסלול ערב, המיועד במיוחד לנשים עובדות ומאפשר לשלב עבודה סדירה עם לימודי קורס דולות משולב. תוכנית הלימודים עשירה ומגוונת, ומציגה את אפשרויות התמיכה השונות המתאימות לכל יולדת בהתאם לתנאי הלידה ולרצונותיה. קורס משולב מלוות בלידה ומדריכות הכנה ללידה במכללת ללדת מועבר על ידי מנהלות בית הספר, וכולל פגישות עם רופאים, מיילדות, מטפלים ברפואה משלימה, וכן אנשי מקצוע אחרים מתחום ההיריון, הלידה וההנקה.

תוכנית הלימודים של קורס משולב בבית הספר ללדת למקצועות הלידה כוללת קשת רחבה של נושאים, דוגמת לימודי פיזיולוגיה של ההיריון והלידה, הסתגלות לחיים אחרי הלידה, הכרות עם נהלי בתי חולים השונים, שימוש בשיאצו בלידה, שיטות לא תרופתיות להתמודדות עם הכאב ועם תהליך הלידה, תזונה בהריון ובתקופת ההנקה, יסודות ההנקה ותמיכה באם המניקה, אנטומיה ופיזיולוגיה, לידות בית, שיכוך כאבים בלידה, טיפול ראשוני בתינוק, תוכנית לידה, ועוד. תוכנית לימודי קורס משולב מלוות בלידה ומדריכות הכנה ללידה בללדת כוללת גם חשיפה לעבודתה בשטח של הדולה ומדריכה ההכנה ללידה.

דרישות הקדם ללימודי קורס משולב כוללות סדנת מיון וראיון אישי, ובסיומו מקבליות הסטודנטיות תעודת דולה מלווה בלידה, ותעודת מדריכת הכנה ללידה מטעם ללדת. ביה"ס ללדת דואג להכשיר את הסטודנטיות לא רק מבחינה מקצועית אלא גם מבחינה עסקית. בללדת רואים עצמם הן מרכז למקצועות הלידה והן כמרכז לקידום נשים, העוזר להן להתפתח ולהפוך לנשות מקצוע. הלימודים בקבוצות קטנות ואינטימיות וההיכרות האישית יוצרות אווירה ייחודית המהווה דוגמא לסוג האווירה שצריכה הדולה להקנות. הלווי והתמיכה של צוות ביה"ס אינו מסתיים עם הקורס ונמשך גם לאחריו.

שירות אישי חינם
ייעוץ לימודים
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?