מוסדות לימודים
מכון לנדר בירושלים
מכון לנדר בירושלים
לימודי תואר שני במדעי היהדות התמחות בחינוך ויהדות
מיקום בארץ: ירושלים
מכון שכטר למדעי היהדות
מכון שכטר למדעי היהדות
לימודי תואר שני במדעי היהדות
מיקום בארץ: ירושלים
מכללת סמינר הקיבוצים
מכללת סמינר הקיבוצים
תואר שני M.Ed. בהוראת מדעי הרוח בגישה רב-תחומית עם התמחות בלימודי תרבות ישראל
מיקום בארץ: תל אביב

לימודי תואר שני במדעי היהדות

תואר שני במדעי היהדות

לימודי תואר שני במדעי היהדות מאפשרים לסטודנט להעמיק את השכלתו האקדמית בתחומי כמו תנ"ך, מקרא, תלמוד ומחשבת ישראל. תוכנית לימודי תואר שני במדעי היהדות מקנה לבוגרים תשתית אקדמית ניתוחית להבנת התהליכים שעצבו את היהדות ואת החברה היהודית לאורך כל התקופות, ומכשירה את הבוגרים למחקר, הוראה, ופעילות בקרב ארגונים יהודיים בעולם.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי תואר שני MA במדעי היהדות - מידע כללי

תואר שני במדעי היהדות, כמו כל מסלול לימודים אחר לתואר שני, מאפשר לבחור מסלול התמחות ספציפי מתוך המבחר הרב שמציעים המוסדות האקדמיים השונים. לימודי תואר שני בהגות יהודית, היסטוריה של עם ישראל, הוראת התנ"ך ופרשנותו, מחשבת ישראל, יהדות וקהילה, חינוך יהודי, תורה שבעל פה, מקרא ופרשנותו, או לימודי תואר שני באמנויות ביהדות הם רק חלק קטן ממסלולי הלימוד שמציעות המכללות השונות למדעי היהדות. חשוב לציין כי כיום ישנם מוסדות לימוד לציבור הדתי, החרדי והתורני, תוך שימת דגש על ערכים תורניים וצוות מרצים שומר מצוות.

תואר שני במדעי היהדות במכללות ניתן ללמוד בשני מסלולים, מסלול מחקרי הכולל עבודה תזה, ומסלול לא מחקרי. מסלול מחקרי מאפשר להמשיך ללימודי תארים מתקדמים ודוקטורט, בניגוד למסלול לא מחקרי. בשני המסלולים, לימודי במדעי היהדות לתואר שני אורכים שנתיים של לימודים. אם התואר הראשון של הסטודנט לא היה במדעי היהדות, יש צורך בלימודי השלמה, בהתאם לרקע האקדמי של הסטודנט.

ללמוד לתואר שני ביהדות - תכנית הלימודים

יש שוני בין לימודי תואר שני במדעי היהדות במוסדות הלימוד השונים אך רוב מסלולי הלימוד כוללים את התכנים העיקריים של תחום זה. מטרת לימודי תואר שני היא העמקה וחקר אקדמי שאינם אפשריים במסגרת לימודי תואר ראשון, ואבני היסוד של העולם היהודי נחקרים מקרוב. לאחר הנחת תשתית הידע התיאורטי, ניתן לחקור את התהליכים שעברו על החברה היהודית לאורך הדורות, ואת קשרי הגומלין בינה לבין תרבויות אחרות. לבסוף, לימודי תואר שני במדעי היהדות מאפשרים היכרות נרחבת עם כתבי הקודש, ובהם התנ"ך על פרשניו השונים, תושב"ע, ספרי הזוהר והקבלה.

לימודי מדעי היהדות כוללים תחומים רבים, ובהם פסיכולוגיה, אנתרופולוגיה, דתות, היסטוריה וספרות. גם תוכנית הלימודים של לימודי תואר שני במדעי היהדות מגוונת וכוללת קורסים כמו הגירה והתיישבות יהודית, מבוא לפילוסופיה יהודית, האישה היהודית, תפילה וספרות יהודית, יהדות ואסלאם, יהדות ונצרות, השמחה בפילוסופיה היהודית, , השואה והשפעתה על יהדות זמננו, הציונות הדתית, פשוטו של מקרא ומדרש, הגיבור המקראי בשירה העברית, משפחה וקהילה, נביאי תרי עשר, אלימות במשפחה ובחברה במקרא ובספרות חז"ל, פרקי אבות ופרשנותם, יחסי ישראל והתפוצות, יצירה יהודית, והחינוך בעולם היהודי.

לימודי מדעי היהדות לתואר שני MA - אפשרויות העבודה וההתפתחות המקצועית

תואר שני במדעי היהדות מאפשר השתלבות במגוון אפיקי תעסוקה, כשהראשי בהם הוא מחקר. בארץ ובעולם קיימים מכוני מחקר רבים בתחום מדעי היהדות, חלקם ממשלתיים וחלקם במימון פרטי, ובוגרי תואר שני במדעי היהדות מבוקשים בשל השכלתם האקדמית. אפשרות נוספת היא לימודי תעודת הוראה, המאפשרים עבודה בחינוך בבתי ספר או גופים חינוכיים אחרים. ניתן להשתלב גם בארגונים היהודיים הרבים בעולם במגוון תפקידים, דוגמת ניהול, פעילות ציבורית, גיוס תרומות, ועוד. אפשרות נוספת היא לימודי קורסים ותארים נוספים לשם העמקת היעד והמשך ההתפתחות המקצועית, דוגמת לימודי שואה או לימודי היסטוריה של עם ישראל

שירות אישי חינם
לימודי תואר שני במדעי היהדות
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?