המכללה האקדמית להנדסה ירושלים

מכינות קדם אקדמיות

חוגים נוספים במכללה

המכללה האקדמית להנדסה ירושלים היא מוסד אקדמי מוכר מן השורה הראשונה, המציעה למעוניינים ללמוד בה מכינות קדם אקדמיות בפיקוח האגודה לקידום החינוך ומשרד הביטחון.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מכינות קדם אקדמיות במכללה האקדמית להנדסה ירושלים:
מכינה קדם אקדמית ייעודית - מסלול שנתי
מכינה קדם אקדמית - מסלול סמסטריאלי (מסלול מקוצר)

מכינה קדם אקדמית ייעודית - מסלול שנתי
מסלול זה מהווה מסלול קבלה נוסף למכללה, ומספק את ההכשרה הנחוצה לשם לימודי תואר ראשוןB.Sc. בהנדסה. הודות לסגל מרצים מיומן, הסטודנטים זוכים לייעוץ אישי ומקצועי, הדרכה בנושא מיומנויות למידה, מלגות בהתאם למצב סוציו-אקונומי ומעונות. המכינה מיועדת למועמדים הזכאים לתעודת בגרות ואינם עומדים בתנאי הקבלה למכללה, או למועמדים אשר אינם זכאים לתעודת בגרות.

תוכנית הלימודים במסלול זה מקנה את הידע הדרוש על מנת להשתלב בלימודים אקדמיים, וכוללת נושאים דוגמת אנגלית, מבוא לחדו"א, מתמטיקה, כתיבה מדעית ופיסיקה. המכינה מציבה תנאי קבלה של מבחן ממ"ד (מבחן ארצי המיועד למכינות) בציון 400 ומעלה, ראיון אישי, 12 שנות לימוד ומבחנים פנימיים במתמטיקה ואנגלית, ולאחריה תלמידי המכינה נדרשים לעבור את כל המבחנים הפנימיים במקצועות הנ"ל לשם קבלת תעודת סיום מכינה, (למעט קורס מבוא לחדו"א שאינו קורס חובה). המכללה מקיימת קורס הכנה למכינה שנמשך כחודש ועומד לרשות אלו המעוניינים בהכנה לבחינות הכניסה למכינה.

על מנת לעבור מהמכינה הקדם אקדמית למסלול שנתי של לימודי תואר ראשון במכללה, יש להציג ציון פסיכומטרי של 550 לפחות, עד לסיום שנה א' (למעט מחלקות מסוימות בהן נדרש ציון פסיכומטרי גבוה יותר). זאת בנוסף לתעודת סיום המכינה, אשר מהווה תחליף לתעודת הבגרות בקבלה ללימודים במכללה. חשוב לציין כי הקבלה ללימודי תואר ראשון במכללה בתום המכינה נקבעת על סמך הישגי הסטודנטים בתעודת סיום המכינה, בהתאם לציונים הנקבעים על ידי המכללה.

המכינה פועלת בפיקוח משרד החינוך ומשרד הביטחון המעניקים סיוע בשכ"ל וסיוע במענק קיום על בסיס מצב סוציואקונומי. ניתן לשלם את שכר הלימוד למכינה באמצעות הפיקדון לחיילים משוחררים.

מכינה קדם אקדמית - מסלול סמסטריאלי (מסלול מקוצר)
מסלול זה מהווה מסלול קבלה נוסף למכללה, ומספק את ההכשרה הנחוצה לשם לימודי תואר ראשוןB.Sc. בהנדסה. הודות לסגל מרצים מיומן, הסטודנטים זוכים לייעוץ אישי ומקצועי, הדרכה בנושא מיומנויות למידה, מלגות בהתאם למצב סוציו-אקונומי ומעונות. המכינה מיועדת לבעלי נתוני קבלה גבוהים יותר ולאלו שלא נרשמו למכינה השנתית ובכל זאת מעוניינים להתחיל את לימודי התואר כבר באוקטובר, והיא נמשכת ארבעה וחודשים בלבד.

דרישות הסף של המכינה במסלול זה כוללות בגרות במתמטיקה 3 יח"ל בציון 75 לפחות או 4 יח"ל בציון 60 לפחות, 12 שנות לימוד, בגרות באנגלית 3 יח"ל בציון 75 לפחות או ציון 75 לפחות בפסיכומטרי/אמיר/אמיר"ם, וכן ציון 450 ומעלה בפסיכומטרי/מבחן מימ"ד. בנוסף, על מועמדים בעלי בגרות חו"ל לעבור מבחן פנימי במתמטיקה ומבחן אמיר/אמיר"ם או פסיכומטרי לשם קביעת רמת האנגלית.

על מנת לעבור מהמכינה הקדם אקדמית למסלול שנתי של לימודי תואר ראשון במכללה, יש להציג להצגת ציון פסיכומטרי של 550 ומעלה (למעט המחלקות בהן נדרש ציון גבוה יותר). בוגרי המכינה שלא השיגו ציון 550 בפסיכומטרי, יתקבלו על תנאי לשנה א' ויידרשו בציון פסיכומטרי של 550 לפחות עד סוף שנת הלימודים הראשונה (למעט המחלקות בהן נדרש ציון גבוה יותר). חשוב לציין כי הקבלה ללימודי תואר ראשון במכללה בתום המכינה נקבעת על סמך הישגי הסטודנטים בתעודת סיום המכינה, בהתאם לציונים הנקבעים על ידי המכללה.

המכינה פועלת בפיקוח משרד החינוך ומשרד הביטחון המעניקים סיוע בשכ"ל וסיוע במענק קיום על בסיס מצב סוציואקונומי. ניתן לשלם את שכר הלימוד למכינה באמצעות הפיקדון לחיילים משוחררים.

שירות אישי חינם
ייעוץ לימודים
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?