המכללה האקדמית בית ברל

תואר ראשון ותעודת הוראה

חוגים נוספים במכללה

המכללה האקדמית בית ברל היא בין המכללות האקדמיות הגדולות והותיקות בישראל, והיא מצטיינת בשילוב מיוחד בין לימודים ברמה גבוהה, אווירת לימודים נעימה, שכר לימוד אוניברסיטאי, ומיקום במרכז הארץ. בית הספר לחינוך של המכללה האקדמית בית ברל מהווה את היחידה האקדמית הגדולה ביותר במכללה, ומקנה לה אופי ייחודי.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מסלולי הלימוד לתואר ראשון B.Ed ותעודת הוראה - בית הספר לחינוך:
מסלול לגיל הרך הכולל שילוב אמנות - לימודי תואר ראשון ותעודת הוראה בשיתוף בית הספר לאמנות המדרשה כוללים סדנאות ומגוון שיעורים עיוניים באמנות, בחינוך לאמנות בגיל הרך, ושילוב לימודי אמנות בהוראה לגיל הרך.

מסלול לבית הספר היסודי כיתות א-ו - לימודי מסלול ייחודי זה שמים דגש על הכשרת מורים המסוגלים להתמודד עם אתגרים מגוונים, מכירים את החברה והתרבות בה הם פועלים, ומהווים מופת חינוכי. במסגרת מסלול זה ניתן להשתלב בלימודי תעודת הוראה במגוון חוגים, ובהם ספרות, טבע, לשון, מדעי הסביבה, מקרא, ועוד. בנוסף לכך, סטודנטים במסלול זה יכולים להשתלב גם בלימודי תואר משולב בתעודת הוראה בחינוך מיוחד ותעודת הוראה לבית הספר היסודי.

מסלול לבית הספר העל-יסודי - מסלול זה מעניק לסטודנטים בסיס אקדמי, חברתי וערכי, על מנת להכשיר מורים איכותיים ומשכילים, המעורבים בקהילה ובחברה. במסלול זה ניתן להשתלב בלימודי תעודת הוראה במקצועות שונים לחטיבת הביניים ולחטיבה עליונה. לימודי מסלול זה כוללים שילוב ייחודי בין לימודים עיוניים, ההתנסות מודרכת בבתי ספר מאמנים.

מסלול אנגלית לבית ספר יסודי ועל-יסודי - השפה האנגלית מהווה תחום הוראה חשוב במיוחד במהלך כל שנות לימודי התלמיד בבית ספר, בשל מרכזיותה בארץ ובעולם. לימודי הוראת אנגלית במסלול זה מכשירים את הסטודנטים להוראת אנגלית בבתי ספר יסודיים ועל-יסודיים, בתוכנית לימודים רב-גילאית. בנוסף, ניתן להתמחות בהוראת אנגלית לתלמידים בעלי צרכים מיוחדים, וכן בהוראת אנגלית ללומד הצעיר.

מסלול לחינוך מיוחד - המכללה האקדמית בית ברל מאמינה כי ישנו ערך חינוכי לשונות בין לומדים, ושילובם של תלמידים עם צרכים מיוחדים במסגרות חינוך רגילות מהווה אתגר ערכי. לימודי הוראת חינוך מיוחד מטפחים מורים איכותיים ומנוסים, המוכשרים להוראה וטיפול בילדים בעלי צרכים מיוחדים במגוון מסגרות חינוכיות.

מסלול חינוך בלתי פורמאלי - לימודי תחום זה מכשירים אנשי חינוך לפעול בקשת רחב של ארגונים, ולנהל מיזמים ותוכניות חינוכיות במסגרות תרבותיות, חברתיות ופוליטיות. הסטודנטים משתלבים במקביל ללימודים בארגוני מתנדבים, מחלקות נוער, תרבות וספורט ברשויות המקומיות, תנועות נוער, עמותות, ומרכזים קהילתיים. לימודי מסלול זה מקנים תעודת עובד חינוך בקהילה, ומאפשרים לשלב את התואר עם לימודי תעודת הוראה*.

מסלול קידום נוער - מסלול לימודים ייחודי זה מכשיר אנשי מקצוע לחינוך, טיפול וקידום של נוער מנותק וצעירים בסיכון, תוך התמקדות בגיל ההתבגרות. לימודי התחום משלבים תכנים תיאורטיים מגוונים, דוגמת סוציולוגיה, פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית, חינוך ועוד. לאחר הלימודים הבוגרים זכאים לתעודת עובד חינוך בהתמחות קידום נוער בסיכון, ויכולים להשתלב במגוון רחב של מקומות תעסוקה כעובדים חינוכיים-טיפוליים, כמו הוסטלים, כפרי נוער, יחידות לקידום נוער ברשויות מקומיות, או בפנימיות*.

מסלול תקשורת מקדמת בחינוך מיוחד - סטודנטים במהלך לימודי תואר ראשון בחינוך מיוחד, או מורים בעלי הכשרה בחינוך מיוחד, יכולים להשתלב במסלול חדשני זה. כיום ניתן להשתמש בתקשורת ובמדיה לשם התערבות חינוכית וחברתית בקרב תלמידים עם צרכים מיוחדים ובקרב נוער בסיכון, ולימודי תוכנית זו מקנים את הידע הדרוש לשם הנחיית תוכניות חינוכיות חברתיות בתחום התקשורת והמדיה. לימודי מסלול זה אורכים שנתיים, והם מתקיימים בשיתוף עם בית הספר "ראיה" - תקשורת מקדמת.

מסלול לימודי המשך לתואר B.Ed לבעלי תעודת הוראה - מסלול זה מותאם במיוחד למורים בפועל ולמורים בשנת שבתון, בעלי תעודת הוראה, המעוניינים בלימודי השלמה מואצים לתואר "בוגר בהוראה" (B.Ed). לימודי המשך אלה מוצעים במגוון התמחויות, ובהם מתמטיקה, תרבות ישראל, מדעי המחשב, היסטוריה, גיאוגרפיה ופיתוח סביבתי, לשון עברית, לימודי ארץ ישראל, מדעי החברה ואזרחות, שפה וספרות ערבית, מדעי הטבע, לימודי סביבה וחקלאות, ועוד. חשוב לציין כי בתנאים מסוימים, ניתן לקבל נקודות זיכוי על לימודים קודמים והשתלמויות.

* ללומדים בהתמחות של חינוך מיוחד, תינתן אופציה לבחור במסלול תקשורת מקדמת בחינוך המיוחד.

מסלול לימודי חינוך ולדורף (ברוח האנתרופוסופיה)

מסלול לימודי חינוך על יסודי, ביולוגיה-כימיה בדגש סביבתי

בית הספר לחינוך של המכללה האקדמית בית ברל מציעה יתרונות רבים נוספים לסטודנטים, ובהם קמפוס איכותי ומתקדם מבחינה טכנולוגית, מרכז תמיכה לסטודנטים עם לקויות למידה, שירות הסעות חינם מתחנת הרכבת בכפר סבא למכללה ובחזרה, מועדון ספורט במחירים אטרקטיביים, סיוע לסטודנטים במציאת עבודה עם סיום הלימודים, והטבות לסטודנטים במגוון אירועי תרבות.

שירות אישי חינם
ייעוץ לימודים
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?