המכללה האקדמית בית ברל

תואר שני בייעוץ חינוכי

חוגים נוספים במכללה

המכללה האקדמית בית ברל היא בין המכללות האקדמיות הגדולות והותיקות בישראל, והיא מצטיינת בשילוב מיוחד בין לימודים ברמה גבוהה, אווירת לימודים נעימה, שכר לימוד אוניברסיטאי, ומיקום במרכז הארץ. לימודי תואר שני M.Ed בייעוץ חינוכי הינם מסלול לימודים מבוקש ומרתק, המאפשר להשתלב במגוון רחב של מקומות תעסוקה עם סיום הלימודים.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

ייעוץ חינוכי הינו תפקיד מרתק ואחראי, וחלק בלתי נפרד מהמערך המסייע של בית הספר. תפקיד היועץ החינוכי הינו ליווי של תהליכים התפתחותיים אצל הפרט ובארגון, יחסי הגומלין ביניהם, וסיוע לתלמיד ולמערכת בית הספר על מנת להגיע למיצוי מרבי של היכולת, ולהגיע לתפקוד אופטימאלי. לימודי תואר שני בייעוץ חינוכי במכללה האקדמית בית ברל מכשירים אנשי מקצוע איכותיים, בעלי מבט מערכתי הפועלים לשם קידום הרווחה של כלל התלמידים, צוות בית הספר, ההורים, הארגון החינוכי והקהילה כולה.

לימודי תואר שני בייעוץ חינוכי במסגרת בית הספר לחינוך של המכללה האקדמית בית ברל מיועדים לבעלי תואר ראשון בייעוץ חינוכי, או בעלי תואר ראשון במקצועות מסייעים דוגמת עבודה סוציאלית, סוציולוגיה, קלינאות תקשורת, פסיכולוגיה, קידום נוער, מדעי ההתנהגות, ועוד. בנוסף, מורים בעלי תואר ראשון בחינוך מיוחד, או מורים ואנשי חינוך בעלי תואר ראשון ושני בתחומים אחרים, יכולים אף הם להצטרף ללימודי תואר שני בייעוץ חינוכי. תנאי קבלה נוספים כוללים שלוש שנות ניסיון לפחות בתחום העיסוק של המועמד, תעודת הוראה, וכן ועדת קבלה.

כמו כל תואר שני, גם לימודי תואר שני בייעוץ חינוכי אורכים שנתיים, בהיקף של 28 שעות, כולל 14 שעות של התנסות מודרכת והגשת פרויקט סיום. בנוסף, התלמידים ידרשו ללימודי השלמה על פי רקע הלימודים הקודם, ובמקרים מסוימים יינתנו נקודות זיכוי אך רק למקצועות שהינם לימודי השלמה. תוכנית לימודי תואר שני בייעוץ חינוכי כוללת קשת רחבה של תחומים, כמו ייעוץ למשפחה ולמערכת, עקרונות אתיולוגיים ופרופסיונאליים בייעוץ, הכנה אינטגרטיבית לתפקוד פרופסיונאלי, פיתוח ארגוני ושינוי, הנחיית קבוצות למתקדמים ועוד.

לימודי תואר שני בייעוץ חינוכי במכללה האקדמית בית ברל משלבים בין לימודים עיוניים, דידקטיים ופדגוגיים ובין הכשרה מעשית, על מנת להקנות לסטודנטים השכלה רחבה ומקיפה ככל האפשר, ולציידם בכל הכלים והמיומנויות הנחוצים להוראה. בנוסף ללימודים אקדמיים ברמה גבוהה, סגל המרצים במכללה הינו איכותי ומקצועי במיוחד, ומעניק לסטודנטים ליווי אישי ותמיכה, המאפשרים יצירה של אווירת לימודים אופטימאלית. לאחר סיום הלימודים ועמידה בכל הדרישות בהצלחה, הבוגרים זכאים לתעודת תואר שני (M.Ed.) בייעוץ חינוכי.

בית הספר לחינוך של המכללה האקדמית בית ברל מציעה יתרונות רבים נוספים לסטודנטים, ובהם קמפוס איכותי ומתקדם מבחינה טכנולוגית, מרכז תמיכה לסטודנטים עם לקויות למידה, שירות הסעות חינם מתחנת הרכבת בכפר סבא למכללה ובחזרה, מועדון ספורט במחירים אטרקטיביים, סיוע לסטודנטים במציאת עבודה עם סיום הלימודים, והטבות לסטודנטים במגוון אירועי תרבות.

שירות אישי חינם
ייעוץ לימודים
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?