אורנים, המכללה האקדמית לחינוך

תואר שני

חוגים נוספים במכללה

מכללת אורנים לחינוך היא מהמובילות והגדולות בארץ בתחום החינוך, והיא נוסדה בשנת 1951. המכללה נמצאת ליד טבעון, ומציעה לסטודנטים לימודי תואר שני ברמת לימודים אקדמית גבוהה, תוך כדי שמירה על חווית לימודים רגועה ומהנה.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

רמת הלימודים במכללת אורנים לחינוך נחשבת לבין הגבוהות בישראל בתחום החינוך, המרצים איכותיים ובעלי ניסיון רב בהוראה, וניתנות אפשרויות רבות להתנסות מעשית בשטח. מכללת אורנים מציעה מגוון רחב של מסלולי לימוד לתואר שני, אשר אורכים שנתיים ומקנים ידע רב תחומי ועדכני בתחומי הלימוד.
לימודי תואר שני במכללת אורנים לחינוך מוצעים במתכונת של לימודי בוקר או לימודי אחר צהריים, ובכך מאפשרים לשלב עבודה עם לימודים.

תואר שני בהוראה רב תחומית במדעי הרוח M.Ed - מסלול זה מיועד למחנכים ואנשי הוראה, ומסייע לפתח תכניות ייחודיות המשלבות תחומים שונים ממדעי הרוח, החברה והאמנויות, לטפח תרבות דיון בדילמות ערכיות, ולגבש תפיסת עולם מקצועית ובית-ספרית בשאלות רחבות של הוראה רב-תחומית במדעי הרוח והחברה.

תואר שני בניהול וארגון מערכות חינוך - מסלול זה מתמקד בצורך לתת מענה להכשרתם של מנהלים ובעלי תפקידים במערכת החינוך כמנהיגים מובילים בעלי חשיבה והבנה מערכתית. תפישה זו של מנהיגות בחינוך הופכת למהות חינוכית בפני עצמה, ומהווה מודל של מנהיגות שאינה נכנעת לאילוצים הארגוניים, אלא מובילה לפריצת דרך בתפיסת גבולות הארגון ולהעמדת אופציות חשיבה ופעולה חדשות.

תואר שני בהוראת המדעים בביה"ס העל יסודי M.Ed. - לימודים אלה מסייעים להעצים את יכולתם המקצועית של המורים בבית הספר, על ידי שילוב בין הקניית מיומנויות למידה והוראה אפקטיביות ורכישת ידע עדכני. תכנית הלימודים מאפשרת ליצור בסיס משותף להוראת המדעים, הטכנולוגיה והמתמטיקה, מסייעת ביצירת דיאלוג בית ספרי בשפה ובמושגים הנהירים לכלל צוות הוראת המדעים, ומציגה אינטגרציה בין התיאוריה למעשה החינוכי.

תואר שני בהוראת שפות בהתמחויות אנגלית או ערבית M.Ed. - מסלול זה מיועד למורים בעלי תואר ראשון בשפה האנגלית או בשפה הערבית, המלמדים אנגלית או ערבית, בבית-הספר היסודי ובבית-הספר העל-יסודי. תוכנית הלימודים מקנה לסטודנטים כלים וידע תיאורטיים ומעשיים בנושאי למידה והוראת שפות בבית הספר, כגון עיצוב תכנית לימוד, רכישת שפה, סוגיות במתודולוגיה, שפה ותרבות, ועוד. מומחים להוראת שפות בוגרי תוכנית זו יכולים להמשיך את מסלולם המקצועי כמעצבי תכניות לימודים, כרכזי מקצוע, כמדריכי מורים כמפקחים, או כמורים.

תואר שני חינוך והוראה לתלמידים בהדרה ונוער בסיכון M.Ed. - מקנה לסטודנטים ידע בתחומים פסיכולוגיים חברתיים, וחינוכיים, וכן מסייעים בפיתוח כלים להשתלבות כדמות מתווכת, מקשרת, ומשלבת בין גורמי ההתערבות והסמכות. תפישת העולם של מסלול לימודים זה מניחה שהכלי המרכזי ביצירת שינוי הוא יצירת דיאלוג עם קהל היעד, המשמש להכיר וליצור קשרים אנושיים פשוטים על מנת לבנות מערכת חינוכית ותפיסות הוראה המותאמות לצרכים של תלמידים בהדרה.

תואר שני ייעוץ חינוכי M.Ed. - שם דגש על הכשרת יועצים מקצועיים ומיומנים, בעלי מוסר אישי ומקצועי, המסייעים בעמידה ביעדים הבית ספריים כפי שהם נקבעים על ידי השירות הפסיכולוגי-ייעוצי במשרד החינוך (שפ"י). תוכנית הלימוד במסלול זה מקיפה תחומים מערכתיים, תוך אישיים ובין אישיים, ומקנה מיומנויות מגוונות דוגמת מיומנויות חקירה והתבוננות, מיומנויות שיח עם פרטים, משפחות וקבוצות,, איתור וזיהוי מצוקות של תלמידים, מורים ומערכת בית הספר, התערבויות טיפוליות קצרות טווח וממושכות יותר, ועוד.

שכר הלימוד בפקולטה לחינוך של מכללת אורנים הוא אוניברסיטאי, כלומר כמה אלפי שקלים בשנה, ומפוקח על ידי משרד החינוך. המכללה מציעה מלגות רבות לסטודנטים על פי קריטריונים שונים, כמו מלגת הצטיינות, מלגה על רקע סוציו אקונומי, מלגות של אגודת הסטודנטים, מלגות לעידוד פעילות חברתית, ומלגות דוגמת פר"ח וסחל"ב.

שירות אישי חינם
ייעוץ לימודים
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?