אורנים, המכללה האקדמית לחינוך

הוראת מדעים

חוגים נוספים במכללה

מכללת אורנים לחינוך היא מהמובילות והגדולות בארץ בתחום החינוך, והיא נוסדה בשנת 1951. המכללה נמצאת ליד טבעון, ומציעה לסטודנטים לימודים ברמת לימודים אקדמית גבוהה, תוך כדי שמירה על חווית לימודים רגועה ומהנה.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מסלולי לימודים במחלקה להוראת המדעים - מכללת אורנים לחינוך:
הוראת ביולוגיה
הוראת מתמטיקה
הוראת פיזיקה
הוראת מדעי המחשב

רמת הלימודים במכללת אורנים לחינוך נחשבת לבין הגבוהות בישראל בתחום החינוך, המרצים איכותיים ובעלי ניסיון רב בהוראה, וניתנות אפשרויות רבות להתנסות מעשית בשטח. לימודי תואר ראשון בהוראת מדעים, מדעי הטבע והסביבה מכשירים את מחנכי העתיד להוראת מדעים וחינוך לקיימות לגיל הרך, ומקנים מקצוע מבוקש ומאתגר. בנוסף לרכישת ידע, לימודי הוראת מדעים במכללת אורנים מפתחים את החשיבה המדעית והביקורתית אצל הסטודנטים, מתרגלים את יכולת הלמידה העצמית, ומצמיחים בני אדם מעורבים וערכיים, בעלי השקפת עולם הומניסטית אנושית.

מסלול ייחודי של מכללת אורנים לחינוך מאפשר למעוניינים בלימודי הוראת מדעים לשלב זאת עם לימודי מדעים לתואר B.Sc של אוניברסיטת חיפה. תוכנית זו מאפשרת לסטודנטים ליהנות מכל היתרונות של מכללת אורנים לחינוך, אך לקבל תואר של אוניברסיטת חיפה בסוף הלימודים. מסלול זה מוצע בהוראת מדעים בתחומים הוראת ביולוגיה, הוראת פיזיקה, הוראת מדעי המחשב, והוראת מתמטיקה. תוכנית לימודי הוראת מדעים בשיתוף עם אוניברסיטת חיפה מכשירה את הסטודנטים להוראה בגנים, בתי ספר יסודיים, וכן בבתי ספר על יסודיים.

מכללת אורנים לחינוך רואה במעורבות חינוכית וחברתית באזור חשיבות רבה, ומפעילה מגוון תוכניות הכוללות פעילות עם הקהילה. מכינה קדת צבאית, מרכז למנהיגות חינוכית ומעורבות חברתית, בית ספר למחוננים, מרכז לקידום החינוך וההוראה של נוער בסיכון ועוד, הם רק דוגמאות לפעילות המקיפה של מכללת אורנים לחינוך בתחום המעורבות הקהילתית. פעילויות אלה הן חלק מתפישת עולמה הכוללת של הפקולטה לחינוך באורנים, אשר מאמינה בחינוך ככלי לשינוי חברתי, ומכשירה לחינוך והוראה בגישה רב תרבותית, תוך שמירה על רוח החינוך ההומניסטית.

שכר הלימוד בפקולטה לחינוך של מכללת אורנים הוא אוניברסיטאי, כלומר כמה אלפי שקלים בשנה, ומפוקח על ידי משרד החינוך. המכללה מציעה מלגות רבות לסטודנטים על פי קריטריונים שונים, כמו מלגת הצטיינות, מלגה על רקע סוציו אקונומי, מלגות של אגודת הסטודנטים, מלגות לעידוד פעילות חברתית, ומלגות דוגמת פר"ח וסחל"ב.

שירות אישי חינם
ייעוץ לימודים
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?