תילתן המכללה לרפואה משלימה

רפלקסולוגיה הוליסטית

חוגים נוספים במכללה

מכללת תילתן ללימודי רפואה משלימה מעניקה לסטודנטים אווירה משפחתית ותמיכה אישית לכל סטודנט, תוך שמירה על רמה אקדמית גבוהה וצוות מרצים איכותי במיוחד. לימודי רפלקסולוגיה מוכרים על ידי איגוד הרפלקסולוגים, ומקנים מקצוע מבוקש ומאתגר.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

רפלקסולוגיה הוליסטית יוצאת מנקודת הנחה ולפיה איברי הגוף השונים משתקפים בכף הרגל, וכך ניתן לאבחן מצבים פיזיים ונפשיים עוד לפני שאלו החלו בגוף. לימודי רפלקסולוגיה במכללת תילתן לרפואה משלימה מקנים כלי אבחון מתקדמים, המאפשרים לדעת כיצד האדם מתנהל, היכן ישנן חסימות, מהם מקורות הכוח והיכולת שלו, מדוע הוא פועל בצורה מסוימת, ומהי תפישת חייו לגבי עצמו והסביבה. רפלקסולוגיה מסייעת להתבונן פנימה ולרפא את החיים, כאשר נגיעה בנקודות הריפוי העצמיות מעצימה את היכולת לרפא את הסביבה.

דרך לימודי רפלקסולוגיה הוליסטית במכללת תילתן לרפואה משלימה ניתן לבחון את מציאות חיינו הכוללת, ובכלל זה דפוסי התנהגות ואופי חשיבה. כל סימן בכף הרגל נושא משמעות, ולימודי רפלקסולוגיה מסייעים להבין את פירושם של המבנה, הצבעים, הטמפרטורה, הקווים, המרקם, החריצים והטונוס. בעזרת כל אלה, בוגר לימודי רפלקסולוגיה יכול לאבחן ולנתח פחדים, נקודות חוזק וחולשה, כעסים ושמחה אצל המטופל, על מנת להתאים את הטיפול הראוי.

לימודי רפלקסולוגיה במכללת תילתן לרפואה משלימה אורכים שלוש שנים, ומשלבים בין לימודים תיאורטיים והתנסות מעשית. השנה הראשונה כוללת היכרות מעמיקה עם רפלקסולוגיה כשיטת טיפול והטיפול הרפלקסולוג במחלות נפוצות, טכניקות טיפול בכף הרגל, צורות עיסוי ולחיצה בכפות הרגליים, הגישה ההוליסטית מנקודת ראיית המטפל והמטופל, הכרת כף הרגל, קורס החייאה, הכרת המפה הרפלקסולוגית והשתקפות מערכות הגוף בכפות הרגליים, חשיבות ההיגיינה בכפות הרגל, סטאז' טיפולי קבוצתי בביה"ס ועוד. לאחר סיום שנת הלימודים הראשונה, הבוגרים זכאים לתעודת מטפל מוסמך ברפלקסולוגיה מטעם מכללת תילתן לרפואה משלימה.

במהלך השנה השנייה ללימודי רפלקסולוגיה במכללת תילתן לרפואה משלימה, נלמדים נושאים דוגמת אבחון אישיות דרך כף הרגל, טיפול בקשישים, אבחון פתולוגיות רפואיות דרך כף הרגל, חמשת האלמנטים, טכניקת טיפול בשתי כפות הרגל בו זמנית, התפתחות אישית, טיפול בנשים הרות סוגי אבחון שונים כמו אבחון אנרגטי ואבחון תורת כף היד וטכניקות מתקדמות, תוך התמקדות על עבודת האינטראקציה עם הזולת. לאחר סיום שנת הלימודים השנייה, הבוגרים זכאים לתעודת מטפל בכיר ברפלקסולוגיה מטעם מכללת תילתן לרפואה משלימה.

השנה השלישית של לימודי רפלקסולוגיה במכללת תילתן לרפואה משלימה כוללת עבודה מעשית בקליניקה והיכרות עם פתולוגיות שונות, ומקנה את הידע הדרוש על מנת לטפל במקרים מורכבים. נשים במעגל החיים, טיפול רפלקסולוגי הוליסטי, דמיון מודרך והילינג ככלים טיפוליים, טיפול רפלקסולוגי מערכתי, טיפול בסיסי בחולים כרוניים, סטאז' קליני מודרך קבוצתי ושיווק עצמי, יזמות וניהול קליניקה הם רק חלק מהנושאים בלימודי רפלקסולוגיה. סיום בהצלחה של שנת הלימודים השלישית מזכה בתעודת מטפל מומחה ברפלקסולוגיה מטעם מכללת תילתן לרפואה משלימה.

תילתן המכללה לרפואה משלימה שמה דגש רב על חווית הלמידה, ומספקת לכל סטודנט ייעוץ אישי ותמיכה. בנוסף, תוכנית לימודי רפלקסולוגיה חווייתית ומגוונת, ומשלבת לימודים עיוניים עם התנסויות מעשיות, תרגול קבוצתי וביתי, ואף התמחות בקליניקות פרטיות וציבוריות. בוגרי לימודי רפלקסולוגיה בתילתן המכללה לרפואה משלימה משתלבים בקשת רחבה של מקומות תעסוקה, במגזר הפרטי והציבורי גם יחד.

שירות אישי חינם
ייעוץ לימודים
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?