מוסדות לימודים
המרכז האקדמי שערי משפט
המרכז האקדמי שערי משפט
לימודי תואר ראשון במשפטים
מיקום בארץ: הוד השרון
הקריה האקדמית אונו
הקריה האקדמית אונו
תואר ראשון במשפטים
מיקום בארץ: קריית אונו, אור יהודה

לימודי משפטים

תואר ראשון במשפטים לדתיים

צעירים דתיים רבים פונים כיום למסלול של לימודים אקדמיים, על מנת לרכוש השכלה גבוהה ולהשתלב בעולם התעסוקה המודרני. עם זאת, בעת בחירת מוסד לימודים, ישנם מספר דגשים אשר חשוב לשים לב אליהם, והדבר נכון גם במהלך לימודי משפטים. מכללות משפטים רבות זיהו את הרצון בלימודי משפטים כשרים, ומציעות מסלולים ייחודיים למגזר זה. הדבר מתבטא בכיתות נפרדות לגברים ונשים, תוכניות ייחודיות המתמקדות במשפט העברי, צוות מרצים המגיע מהעולם התורני, התחשבות מיוחדת בסטודנטים בעלי משפחה, ועוד. עוד חשוב לציין כי ישנן מספר מלגות ייחודיות לסטודנטים הבוחרים במסלול של לימודי משפטים כשרים, דבר המהווה לעתים שיקול משמעותי בעת בחירת מסלול הלימודים הרצוי.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי תואר ראשון במשפטים לציבור הדתי - מידע כללי

היתרונות הרבים של לימודי משפטים ידועים לכל, ומספרם הרב של הבוחרים במסלול זה מעיד על כך שגם כיום היוקרה של מסלול זה נשארה כשהייתה. מקצוע המשפטים זוכה לביקוש רב גם כיום, הן בציבור החילוני והן בציבור הדתי, וישנם מסלולים רבים של לימודי משפטים לתואר ראשון, המאפשרים לכל אדם לבחור את תחום ההתמחות המועדף עליו. בעת בחירת מסלול ההתמחות ישנם מספר גורמים אשר מומלץ לשקול, אשר לעתים הם חשובים אף יותר מהמוסד האקדמי בו לומדים. הגורם החשוב ביותר הוא כמובן בחירת מסלול לימודים מאתגר מבחינה אישית, על מנת להבטיח עניין בלימודים. גורם חשוב לא פחות הוא בדיקת מצב התעסוקה, על מנת להבטיח כי הלימודים יפתחו מגוון רחב כלל האפשר של אפשרויות תעסוקה. 

לימודי תואר ראשון במשפטים לדתיים - תכנית הלימודים

תוכנית הלימודים של תואר ראשון במשפטים המיועד לציבור הדתי מקיף קשת רחבה של תחומים, ונחשב למרתק במיוחד. נושאים דוגמת דיני עונשין, דיני נזיקין, משפט ציבורי חוקתי, משפט בינלאומי פומבי, משפט בינלאומי פרטי, ניתוח כלכלי של המשפט, דיני עבודה, משפט הקהילה האירופית, מקורות המשפט הישראלי, משפט עברי, אתיקה מקצועית, דיני משפחה וירושה, קניין רוחני, דיני מיסים, תורת המשפט, סדר דין אזרחי, משפט ציבורי מנהלי, דיני תאגידים, דיני ראיות, דיני חוזים, סדר דין פלילי ודיני קניין הם רק חלק מנושאי הלימוד. נוסף על לימודים אלו, על הסטודנטים להשתתף בשיעורי התמחות בהתאם למסלול הנבחר, לערוך מחקר משפטי, ללמוד שיעורי העשרה אשר אינם חלק מפקולטת משפטים, ואף לקחת חלק בפעילות קהילתית.

ללמוד משפטים לתואר ראשון - לימודים לציבור הדתי - מגוון התמחויות

בנוסף לשיעורי המבוא הכלליים, הסטודנטים זוכים להעמיק בתחומי לימוד מרתקים, על פי בחירתם. תוכניות הלימודים וההתמחויות השונות מעוצבות מתוך ראייה רב תחומית, אשר מצד אחד מעניקה התמחות ספציפית כפי שנדרש בעידן התעסוקה המודרני, אך מנגד מקנה השכלה משפטית וכללית אשר מאפשרת לפתח תפישת עולם רחבה. בהתאם לתפישת עולם זו, הסטודנטים של לימודי משפטים במסלול לדתיים יכולים לבחור מבין קשת עשירה של נושאים מרתקים, ובהם דיני עונשין בראי המשפט הבינלאומי, הגבלים עסקיים, דיני עשיית עושר ולא במשפט, זכויות חולים, חוזים מיוחדים, זכויות אדם, דת ומדינה, מיסוי בינלאומי, מנגנוני פיקוח בתאגיד המודרני, מקומו של המשפט העברי במשפט המדינה, מגמות התפתחות בסדר הדין האזרחי, סדר הדין הפלילי הלכה למעשה, סוגיות נבחרות בדיני עונשין ונשים במשפט.

לימודים לדתיים - תואר ראשון במשפטים - כל היתרונות

מכללות רבות המציעות לימודי משפטים לדתיים מאפשרות לשלב את הלימודים יחד עם עבודה, באמצעות מסלולי לימוד גמישים במיוחד. תוכניות הלימודים המותאמות לציבור הדתי כוללות לימודי ערב במתכונת של שלושה ימי לימוד בשבוע, במקום ארבעה עד חמישה ימי לימוד בשעות הבוקר. אפשרות נוספת אשר מוצעת לסטודנטים של לימודי משפטים כשרים היא התמחות כבר במהלך הלימודים, דבר המאפשר לרכוש ניסיון מעשי כבר במהלך הלימודים ולשלב את התכנים התיאורטיים עם עבודה פרקטית בשטח. בדרך זו, הסטודנטים זוכים בידע פרקטי, דבר המהווה יתרון ניכר לאחר סיום הלימודים ובעת ההשתלבות בשוק התעסוקה התחרותי. בואו לקרוא על לימודים נוספים במכללות לציבור הדתי והחרדי

שירות אישי חינם
לימודי משפטים
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?