המכללה האקדמית גליל מערבי

המרכז לרפואה משלימה

חוגים נוספים במכללה

המכללה האקדמית גליל מערבי מציעה מגוון רחב של לימודי המשך במסגרת היחידה ללימודי המשך וחוץ. המרכז לרפואה משלימה מציע אפשרות ייחודית לרכוש לא רק מקצוע מבוקש ומרתק, אלא גם דרך חיים כוללת.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מסלולי לימוד במרכז ללימודי רפואה משלימה במכללה האקדמית גליל מערבי:
מטפל בכיר בעיסוי הוליסטי
מטפל בכיר בשיאצו
מטפל בכיר ברפלקסולוגיה הוליסטית
צמחי מרפא
מטפל בשיטת אייפק - IPEC
מדריכים ומורים ביוגה
ייעוץ ביוגראפי

קורסים והשתלמויות ברפואה משלימה לקהל הרחב
סדנת ביוגרפיה
תרפיה באמנות בגישה האנתרופוסופית
דמיון מודרך
תקשורת אנושית - מוח, רגש והתנהגות
צ'י קונג
פרחי באך
ארומתרפיה
ביו אנרגיה
טווינה - כירופרקטיקה סינית
קיניסיולוגיה
הילינג קבלי
רפואה וקבלה
תזונה
אנטומיה פיזיולוגיה
עזרה ראשונה

סדנת ביוגרפיה - תיאוריה ועבודה מעשית, שלבי החיים כעבודה התפתחותית - קורס מרתק זה מהווה אינטגרציה בין ידע רוחני עתיק ועכשווי יחד עם ידע פסיכולוגי, לשם התבוננות במהלך החיים לאור חוקיות קוסמית. במהלך הקורס הסטודנטים יכירו לעומק את הידע האוניברסאלי על חוקיות הגילאים השונים בהתאם לשלבי התפתחות בני שבע שנים. לימודי קורס סדנת ביוגרפיה נמשכים 120 שעות, על פני 30 מפגשים.

תרפיה באמנות בגישה האנתרופוסופית - הרחבת ארגז הכלים למטפל ולאנשי חינוך - המודל התרפויטי עושה שימוש באמצעים אומנותיים מגוונים דוגמת ציור, פיסול ורישום בכדי לחזק ולפתח בריאות ואיזון פיזי, נפשי ורגשי בכל גיל. לימודי קורס זה מאפשרים למטפלים ממסגרות טיפולים מגוונות להעשיר את ארגז הכלים המקצועי, ולפתח טכניקות נוספות. בנוסף למטפלים, גם עובדים סוציאליים, מורות וגננות, מטפלות במעונות יום וסייעות, יועצים חינוכיים, יועצים ביוגרפים ואנשי חינוך יפיקו תועלת רבה מלימודי תרפיה באמנות בגישה האנתרופוסופית. לימודי הקורס כוללים 120 שעות על פני 30 מפגשים, במתכונת לימודי ערב במיוחד לאנשים עובדים. חשוב לציין כי הקורס מהווה העשרה בלבד, והוא אינו מכשיר לעבודה כמטפלים באומנות.

דמיון מודרך - לימודי קורס זה כוללים טכניקות דמיון מודרך, בדגש על התפתחות של הסטודנט כמטפל. תוכנית הלימודים עשירה ומגוונת, וכוללת נושאים דוגמת הקשבה נכונה, טרנספורמציה של רגשות שליליים, דיאלוג, פתרון קונפליקטים, אסרטיביות, מפגש עם האגו, ועוד. לימודי דמיון מודרך במכללה האקדמית גליל מערבי כוללים 60 שעות על פני 20 מפגשים, במתכונת לימודי ערב במיוחד לאנשים עובדים.

תקשורת אנושית - מוח, רגש והתנהגות - תקשורת רגשית מהווה חיבור מודע ומושכל של מחשבה ורגש, ומאפשרת לסייע לאדם להגיע למצב אופטימאלי עם עצמו ועם סביבתו. על ידי גיוס רגשות וחיבור שלהם עם תהליך המחשבה והרציונאליזציה, ניתן להגיע להרמוניה בין המחשבה, הרגש וההתנהגות. על ידי שימוש נכון בכלי זה ניתן לכוון, ליצור, להוביל ולנהל את ההתנהגות האישית בצורה רצויה יותר המאפשר לחיות את החיים בצורה מלאה. תוכנית הלימודים עשירה ומגוונת, וכוללת נושאים דוגמת תקשורת אנושית, רגש והתנהגות, פיתוח מרכיבי התקשורת, חיבורי מרכיבי האישיות, פיתוח כישורי הקשבה להעצמת האישיות, ועוד. לימודי תקשורת אנושית במכללה האקדמית גליל מערבי כוללים 60 שעות, במתכונת לימודי ערב במיוחד לאנשים עובדים. לאחר סיום הלימודים בהצלחה ועמידה בכל הדרישות, הסטודנטים זכאים לתעודת תעודת השתתפות מטעם המכללה האקדמית גליל מערבי, היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ והיחידה לתקשורת אנושית, בריאות ואתיקה: המרכז הבינלאומי לבריאות, משפט ואתיקה, אוניברסיטת חיפה.

צ'י קונג - צ'י קונג, או אימון ומיומנויות באנרגיה וכוח החיות, הינה תורת אימון עצמי אשר שורשיה נובעים רחוק בהיסטוריה של סין והודו. שיטה זו מיישמת את עקרונות הרפואה הסינית על ידי שילוב בין פעולת נשימה ובתנועות ותנועות שונות. לימודי קורס זה כוללים תרגולי הכנה ותרגול צ'י קונג בתנועה, באי תנועה ובאמצעות ליל קול. הקורס כולל 60 שעות, במתכונת לימודי ערב במיוחד לאנשים עובדים.

פרחי באך - תמציות פרחי באך משמעות ככלי טיפולי חשוב עבור מטפלים הוליסטיים בשיטות ריפוי מגוונות, ומסייעות לטיפול במצבי חרדה, עצבנות, דאגנות, התמכרויות, דיכאון, מתחים ועוד. לימודי פרחי באך במכללה האקדמית גליל מערבי מעניקים היכרות מקיפה עם 38 תמציות פרחים, המאפשרות לתקן ולאזן את התדר האנרגטי בגוף ועל ידי כך להבריא את הגוף והנפש כאחד. הקורס כולל 80 שעות, במתכונת לימודי ערב במיוחד לאנשים עובדים.

ארומתרפיה - שמנים ארומטיים משמשים ככלי טיפולי רב עוצמה בקשת רחבה של שיטות טיפוליות, ובשנים האחרונות אף נעשו מחקרים רבים בתחום. לימודי קורס ארומתרפיה במכללה האקדמית גליל מערבי כוללים היכרות מעמיקה עם תכונות השמנים האתריים, שילוב שמנים אתריים עם שיטות טיפול הוליסטיות שונות, שיטות שימוש בשמנים, הכנת תערובות לבעיות שונות, ועוד. הקורס כולל 100 שעות על פני 20 מפגשים, במתכונת לימודי ערב במיוחד לאנשים עובדים.

ביו אנרגיה - קורס זה מקנה היכרות בסיסית עם טכניקות שונות הסייעות לאיתור מקורות של חסימות פיזיות ורגשיות בחיים, ובכלל זה טיפול מיידי בחסימות אלה. לימודי ביו אנרגיה במכללה האקדמית גליל מערבי כוללים תרגילים שונים המסייעים לפיתוח כלים מקצועיים, וכוללים 60 שעות על פני 12 מפגשים, במתכונת לימודי ערב במיוחד לאנשים עובדים.

טווינה - כירופרקטיקה סינית - קורס זה מעניק היכרות מעמיקה עם טכניקת עיסוי טיפולית סינית מסורתית, המשלבת טכניקות אנרגטיות עם עיסוי עמוק ונמרץ. לימודי טווינה במכללה האקדמית גליל מערבי כוללים מבוא לפילוסופיה הסינית, טיפולי גב, עבודה על הבטן, עקרונות הטיפול ברפואה הסינית, טיפולי ראש, ועוד. הקורס כולל 100 שעות על פני 20 מפגשים, במתכונת לימודי ערב במיוחד לאנשים עובדים.

קיניסיולוגיה - קורס מרתק זה מעניק היכרות מעמיקה עם כלי טיפולי ייחודי המאפשר לזהות במדויק קשיי למידה ואיתור מעצורים רגשיים הנובעים מהתת מודע, וכן הגברת הזרימה בין המוח ואיברי הגוף. באמצעות בדיקות שרירים עדינות ניתן להבין בצורה אובייקטיבים את המקור למצוקות, ולספק מיומנויות לדיאלוג עם הגוף. לימודי קיניסיולוגיה במכללה האקדמית גליל מערבי כוללים 150 שעות על פני 30 מפגשים, במתכונת לימודי ערב במיוחד לאנשים עובדים.

תנאי קבלה ללימודי הקורסים השונים במרכז ללימודי רפואה משלימה ביחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ של המכללה האקדמית גליל מערבי כוללים גיל 21 ומעלה, ראיון אישי, 12 שנות לימוד ותעודת בגרות . עם זאת, תנאי קבלה ללימודי קורסים כלליים כוללים ראיון אישי בלבד. חשוב לציין כי גמלאים בפנסיה זכאים להנחה של 15% ואילו חיילים משוחררים זכאים להנחה של 10%, אך אין כפל הנחות.

שירות אישי חינם
ייעוץ לימודים
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?