המכללה האקדמית בית ברל

המגמה למדיניות ומנהיגות חברתית במגוון התמחויות

חוגים נוספים במכללה

המכללה האקדמית בית ברל היא בין המכללות האקדמיות הגדולות והותיקות בישראל, והיא מצטיינת בשילוב מיוחד בין לימודים ברמה גבוהה, אווירת לימודים נעימה, שכר לימוד אוניברסיטאי, ומיקום במרכז הארץ. בית הספר לחברה וממשל מציע לימודי מדיניות ומנהיגות חברתית במגוון התמחויות, וניתן להשתלב בלימודי תחום זה בחודשים מרץ ואוקטובר.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

נפתחה ההרשמה לסמסטר ב' של בית הספר לחברה וממשל!
להרשמה לחצו על הטופס בצד שמאל

בית הספר לחברה ולממשל של המכללה האקדמית בית ברל מציע את המגמה ללימודי מדיניות ומנהיגות חברתית, וזאת כחלק מתפישת העולם הכוללת של המכללה אשר שואפת להכשיר דור חדש של מנהיגים חברתיים, המשלבים בין ידע ניהולי חדשני עם גישות ערכיות מתקדמות. משום שמדיניות חברתית מהווה גורם מכריע בעיצוב המבנה של המערכת החברתית והכלכלית במדינה, על האקדמיה לתת את הכלים התיאורטיים והמעשיים הנחוצים למנהיגי העתיד. בוגרי לימודי מדיניות ומנהיגות חברתית בבית ברל יובילו שינויים חברתיים במדינה, ויסייעו בהשגת איזון בין התיאוריות הכלכליות והצרכים החברתיים בפועל של ישראל.

השתתפות בתכנית של מדיניות ומנהיגות חברתית בבית הספר לחברה ולממשל של המכללה האקדמית בית ברל פתוחה בפני מי שעוסק כיום בנושאים חינוכיים, חברתיים, תרבותיים ורב תרבותיים, הגירה וקליטה במרכז ובפריפריה בקרב מגזרים שונים. בנוסף לכך, גם מי שמעוניין לרכוש השכלה וידע תיאורטיים ומעשיים בנושאים חברתיים, על מנת להתפתח מבחינה אישית ומקצועית, ימצא עניין רב בלימודי מדיניות ומנהיגות חברתית. השתתפות בתוכנית זו מספקת תובנות חברתיות שונות, ומקנה לסטודנטים כלים עיוניים ופרקטיים על מנת לנתח נושאים מתחום החברה, הקהילה והמשפחה.

תוכנית לימודי מדיניות ומנהיגות חברתית במכללה האקדמית בית ברל אורכת שלוש שנים וסמסטר נוסף, כאשר מתכונת המפגשים הינה חד שבועית. בשלב הראשון של הלימודים הסטודנטים משתתפים בקורסים מקשת רחבה של נושאים, דוגמת ביורוקרטיה, שוק העבודה, דמוקרטיה, דת ולאום, גלובליזציה, מגזר שלישי, אתניות ועוד. קורסים אלה מרחיבים את השכלתם הכללית של הסטודנטים בנוגע לתהליכים ולמוסדות והארגונים החברתיים בחברה הקפיטליסטית בת זמננו, ומסייעים בהבנת החברה בישראל.

בשלב השני של לימודי מדיניות ומנהיגות חברתית בבית הספר לחברה ולממשל כל סטודנט בוחר התמחות מתוך אשכול לימודים מוצע. לימודי אשכול מדיניות חברתית כוללים חשיפה לתהליכי עיצוב המדיניות החברתית הציבורית בישראל, מהבחינה המקומית והבין לאומית גם יחד. אשכול אנתרופולוגיה ושינוי חברתי מקנה לסטודנטים הבנה מעמיקה על התופעות החברתיות והתרבותיות השונות במציאות החברתית המורכבת בישראל. אשכול מגדר ושינוי חברתי מציג את ההגות הפמיניסטית וזרמיה המכירים, וחוקר שאלות חברתיות שונות מנקודת מבט מגדרית. לימודי מנהיגות קהילתית תורמים למתעניינים בניהול פעילות ארגונית ברמה הקהילתית, ומקנים כלים מעשיים על מנת להביא לשינוי חברתי. אשכול לימודי עבודה מקנה לסטודנטים ידע וכלים להבנת שוק העבודה בעולם הגלובלי, והיחסים המיוחדים בין המדינה ובין המגזר השלישי בתחום לימודי עבודה.

המכללה האקדמית בית ברל מציעה יתרונות רבים לסטודנט, ובהם קמפוס איכותי ומתקדם מבחינה טכנולוגית, מרכז תמיכה לסטודנטים עם לקויות למידה, שירות הסעות חינם מתחנת הרכבת בכפר סבא למכללה ובחזרה, מועדון ספורט במחירים אטרקטיביים, סיוע לסטודנטים במציאת עבודה עם סיום הלימודים, והטבות לסטודנטים במגוון אירועי תרבות.

שירות אישי חינם
ייעוץ לימודים
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?