המכללה האקדמית בית ברל

הכשרת מדריכים לאמנות

חוגים נוספים במכללה

המכללה האקדמית בית ברל היא בין המכללות האקדמיות הגדולות והותיקות בישראל, והיא מצטיינת בשילוב מיוחד בין לימודים ברמה גבוהה, אווירת לימודים נעימה, שכר לימוד אוניברסיטאי, ומיקום במרכז הארץ. המדרשה לאמנות של המכללה האקדמית בית ברל מקיימת מסלול ייחודי ללימודי הכשרת מדריכים לאומנות.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי הכשרת מדריכים לאומנות נובעים מתוך תהליך של היכרות עצמית עם היכולות והכישורים האישיים של כל סטודנט, על מנת להעצים ולטפח אותן. בנוסף, במהלך לימודי הכשרת מדריכים לאומנות במדרשה לאמנות במכללה האקדמית בית ברל הסטודנט מפתח זהות מקצועית כמדריך אמנות בקהילה. מסלול זה הינו ייחודי, ומכשיר להדרכת אמנות במגוון התמחויות.

מסלולי הלימוד בהכשרת מדריכים לאומנות:
מדריך מוסמך - מגמת אומנות משקמת - מסלול זה עוסק בעבודה במערכת החינוך הבלתי פורמאלית ובקהילה, ומאפשר לעבוד במסגרות לאוכלוסיות מיוחדות ולעסוק בשיקום וסיוע לבעלי מוגבלויות שונות. לימודי מסלול זה אורכים שנתיים בהיקף של שני ימי לימוד, וכוללים התנסות באמנות חזותית וכן הקניית כלי עבודה דידקטיים שיקומיים. במהלך לימודי מדריך אמנות משקמת הסטודנטים מתנסים בעבודה מעשית, משתתפים בסיורים וימי עיון, ועם סיום הלימודים יש להגיש עבודה מתודית המסכמת את העבודה המעשית. בוגרי מסלול זה זכאים לתעודת מדריך מוסמך לאמנות משקמת מטעם בית הספר לאמנות - המדרשה, המכללה האקדמית בית ברל.

מדריך מוסמך - מגמת אמנות פלסטית - מסלול זה עוסק אף הוא בעבודה במערכת החינוך הבלתי פורמאלית ובקהילה, אך תוך שימוש באמנות פלסטית דוגמת פיסול קרמי ותיאטרון בובות. לימודי מסלול זה אורכים שנתיים בהיקף של שני ימי לימוד, וכוללים התנסות באמנות חזותית וכן הקניית כלי עבודה דידקטיים שיקומיים. במהלך לימודי מדריך אמנות משקמת הסטודנטים מתנסים בעבודה מעשית, משתתפים בסיורים וימי עיון, ועם סיום הלימודים יש להגיש עבודה מתודית המסכמת את העבודה המעשית. בוגרי מסלול זה זכאים לתעודת מדריך מוסמך לאמנות מטעם בית הספר לאמנות - המדרשה, המכללה האקדמית בית ברל.

מדריך מוסמך בכיר לאומנות - מסלול זה מיועד לבעלי תעודת מדריך מוסמך, ומרחיב בצורה ניכרת את הניסיון והמיומנויות הבסיסיים שנרכשו במהלך הלימודים הקודמים. לימודי מדריך מוסמך בכיר לאמנות מקנים לסטודנט מגוון רחב של כלים אמנותיים, מסייעים בטיפוח השפה האישית, מקדמים את המקצועיות של הסטודנטים בתחומי האמנות השונים, דנים בתכנים וסוגיות שעולים בעבודה האישית או בעבודה המעשית בשטח, וכן מפתחים את היכולות האישיות בהדרכת אמנות תוך הבנת המקום והתפקיד של המדריך בקהילה. לימודי מדריך מוסמך בכיר לאומנות אורכים כשנה, בהיקף של שני ימי לימודים בשבוע. לאחר סיום הלימודים, הבוגרים זכאים לתעודת מדריך מוסמך בכיר לאמנות מטעם בית הספר לאמנות - המדרשה, המכללה האקדמית בית ברל.

סדנאות אומנות - מגוון רחב של סדנאות במגוון תחומים כגון: ציור, פיסול, רישום, תיאטרון בובות, פיסול קרמי ועוד. כל סטודנט רשאי לבחור עד שלוש סדנאות אמנות שנתיות, אך חשוב לציין כי סדנאות אלו אינן נחשבות כלימודי תעודה. סדנאות מתחילים פתוחות לקהל הרחב, ואילו סדנאות למתקדמים מעמידות תנאי קבלה של השתתפות בסדנת מתחילים או המלצה של ועדת קבלה.

על מנת להתקבל ללימודי מדריך מוסמך לאמנות במגמת אומנות משקמת או אמנות פלסטית יש צורך להציג תיק עבודות, וכן לעבור ראיון אישי. לימודי מדריך בכיר לאמנות מציבים תנאי קבלה של תעודת מדריך מוסמך לאמנות. לאורך מסלול לימודי מדריך מוסמך או מדריך בכיר במדרשה לאמנות במכללה האקדמית בית ברל הסטודנטים זוכים להתנסות בחוויה של יצירה והתפתחות אישית ומקצועית, ובכך מפתחים את הפוטנציאל הגלום בהם, ובמקביל רוכשים ידע תיאורטי ומיומנויות מעשיות המאפשרים להם ליצור סגנון אישי ייחודי. לאחר סיום הלימודים ועמידה בדרישות בהצלחה, הבוגרים זכאים לתעודת "מדריך מוסמך לאמנות", או "מדריך בכיר לאמנות" מטעם בית הספר לאמנות-המדרשה.

שירות אישי חינם
ייעוץ לימודים
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?