המכללה האקדמית בית ברל

לימודי הכשרת מטפלים באמנויות

חוגים נוספים במכללה

המדרשה לאמנות של המכללה האקדמית בית ברל מקיימת מספר רב של לימודי תעודה, לימודי המשך, העשרות, הכשרות ולימודי העשרה. לימודי הכשרת מטפלים באמנויות מכשירים לעסוק בתחום תרפיה באמנות, הידוע גם בשם ארט תרפי.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

תרפיה באמנות הינו תחום טיפולי אשר ההכרה ביעילותו גוברת בשנים האחרונות, ועקב כך נוצר ביקוש רב למטפלים באמנות. לימודי ארט תרפי במדרשה לאמנות עושים שימוש במגוון רחב של אמנויות פלסטיות דוגמת רישום, פיסול וציור על מנת להעלות תחושות ותכנים מתוך עולמו הפנימי של המטופל. אפשרות הריפוי של תרפיה באמנות נובעת מהעובדה כי ישנם תהליכים פסיכולוגיים בלתי מודעים, אשר עבודה יוצרת מאפשרת להעלות אותם על פני השטח באמצעות פרשנות.

לימודי הכשרת מטפלים באמנויות מקנים לסטודנט את הכלים התיאורטיים והמיומנויות המעשיות הנחוצות על מנת לסייע למטופל וליצור אפשרויות לפעילות יצירתית ותובנות חדשות. באמצעות האמנות ניתן להעלות רגשות וחוויות אישיים של המטופל, אשר עד כה היו בלתי מודעים. תפקידו של המטפל באמנות הוא לעלות תכנים אלה, על מנת ליצור אפשרות לשינוי אישי. טיפול באמנות נעשה במגוון מסגרות, ובהן מסגרת משפחתית, קבוצתית, זוגית ופרטנית, בהתאם לרצונו של המטופל.

אורכו של המסלול האקדמי ללימודי תרפיה באמנות הינו שלוש שנים, על פני פעמיים בשבוע. תנאי הקבלה לתוכנית מחייבים תואר ראשון הקשור בתחום הלימוד, דוגמת תואר ראשון בקלינאות תקשורת, פיזיותרפיה וריפוי בעיסוק, עבודה סוציאלית, פסיכולוגיה, קרימינולוגיה, או חינוך מיוחד. במידה והתואר הראשון הינו מתחום אחר, על הסטודנט להשלים קורסים שונים בפסיכולוגיה. תנאי קבלה נוספים הינם ראיון קבוצתי, ראיון אישי, וכן 300 שעות לימוד בתחום אמנות פלסטית. בעלי תואר ראשון הנדרשים להשלמות בתחום הפסיכולוגיה והאמנות יכולים להשתלב במכינות ייעודיות, המאפשרות להשלים את נושאי הלימוד החסרים.

לאורך מסלול לימודי תרפיה באמנות במדרשה לאמנות במכללה האקדמית בית ברל הסטודנטים זוכים להתנסות בחוויה של יצירה והתפתחות אישית ומקצועית, ובכך מפתחים את הפוטנציאל הגלום בהם, ובמקביל רוכשים ידע תיאורטי ומיומנויות מעשיות המאפשרים להם ליצור סגנון אישי ייחודי. מלבד זאת, הרמה האקדמית של לימודי אמנות במדרשה הינה גבוהה מאוד, וצוות המרצים והמדריכים מעניק לסטודנטים יחס חם ותומך, אשר יוצר אווירה של יצירה והתפתחות. בנוסף, תוכניות הלימודים עדכניות ומשתנות בהתאם להתפתחויות בתחום, מתקני לימוד נוחים ותנאי לימוד משופרים, ועוד.

שירות אישי חינם
ייעוץ לימודים
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?