המכללה האקדמית בית ברל

ביבליותרפיה

חוגים נוספים במכללה

המדרשה לאמנות של המכללה האקדמית בית ברל מקיימת מספר רב של לימודי תעודה, לימודי המשך, העשרות, הכשרות ולימודי העשרה. לימודי ביבליותרפיה מכשירים לעסוק בתחום, ומאפשרים להשתלב במגוון רחב של מקומות תעסוקה.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

ביבליותרפיה הינו תחום טיפולי אשר ההכרה ביעילותו גוברת בשנים האחרונות, ועקב כך נוצר ביקוש רב למטפלים בביבליותרפיה. לימודי ביבליותרפיה במדרשה לאמנות מציבים במרכז את הדיאלוג הטיפולי, באמצעות תהליכי כתיבה וקריאה בטקסטים. תפקידו של הביבליותרפיסט הינו לתווך את תהליכי הקריאה והכתיבה, על מנת לתעל אותה למטרה טיפולית. בדרך זו ניתן להשתמש בטקסטים שונים לטיפול רגשי, המתאים לעבודה עם ילדים ומבוגרים במסגרות שונות.

לימודי ביבליותרפיה במדרשה לאמנות של המכללה האקדמית בית ברל מקנים לסטודנט את הכלים התיאורטיים והמיומנויות המעשיות הנחוצות על מנת לסייע למטופל וליצור אפשרויות לפעילות יצירתית ותובנות חדשות. באמצעות העבודה הטיפולית עם הטקסט ניתן ליצור שיח בעל אופי ותכנים ייחודיים, וכך מתאפשר לחפש אחר האני ולהתבונן בו בצורה אמיתית וכנה. ביבליותרפיה מאפשרת להציץ מתחת למסכות האישיות, וכך לגלות ולבנות את העצמי ללא הרף, בדרך של הכרת המסכות.

אורכו של המסלול האקדמי ללימודי ביבליותרפיה הינו שלוש שנים, על פני פעמיים בשבוע, כאשר בשנה הראשונה הלימודים הם יום אחד ארוך בשבוע. תנאי הקבלה לתוכנית מחייבים תואר ראשון הקשור בתחום הלימוד, דוגמת תואר ראשון בקלינאות תקשורת, פיזיותרפיה וריפוי בעיסוק, עבודה סוציאלית, פסיכולוגיה, קרימינולוגיה, או חינוך מיוחד. במידה והתואר הראשון הינו מתחום אחר, על הסטודנט להשלים קורסים שונים בפסיכולוגיה. תנאי קבלה נוספים הינם ראיון קבוצתי, ראיון אישי, וכן 300 שעות לימוד בתחום ספרות וכתיבה יוצרת.

לאורך מסלול ללימודי ביבליותרפיה במדרשה לאמנות במכללה האקדמית בית ברל הסטודנטים זוכים להתנסות בחוויה של יצירה והתפתחות אישית ומקצועית, ובכך מפתחים את הפוטנציאל הגלום בהם, ובמקביל רוכשים ידע תיאורטי ומיומנויות מעשיות המאפשרים להם ליצור סגנון אישי ייחודי. מלבד זאת, הרמה האקדמית של לימודי ביבליותרפיה במדרשה הינה גבוהה מאוד, וצוות המרצים והמדריכים מעניק לסטודנטים יחס חם ותומך, אשר יוצר אווירה של יצירה והתפתחות. בנוסף, תוכניות הלימודים עדכניות ומשתנות בהתאם להתפתחויות בתחום, מתקני לימוד נוחים ותנאי לימוד משופרים, ועוד.

שירות אישי חינם
ייעוץ לימודים
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?