מכללת אורנים לחינוך

פקולטה למדעי החברה והרוח

חוגים נוספים במכללה

מכללת אורנים לחינוך היא מהמובילות והגדולות בארץ בתחום החינוך, והיא נוסדה בשנת 1951. המכללה נמצאת ליד טבעון, ומציעה לסטודנטים לימודים ברמת לימודים אקדמית גבוהה, תוך כדי שמירה על חווית לימודים רגועה ומהנה.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מסלולי לימודים במכללת אורנים לחינוך - הפקולטה למדעי החברה והרוח
מדעי החברה - B.Ed
חינוך חברתי קהילתי (חינוך לא פורמלי)
אמנות
גיאוגרפיה ולימודי סביבה
לימודי ארץ ישראל
סוציולוגיה
אזרחות ולימודי דמוקרטיה
הוראת השפה הערבית
תקשורת

מדעי הרוח - B.A
מקרא
ספרות, דרמה ומבע יצירתי
מחשבת ישראל
היסטוריה של עם ישראל; היסטוריה כללית; היסטוריה של המזה"ת בן זמננו
שפה וספרות אנגלית
לשון עברית
לימודים רב תחומיים
לימודי המזרח התיכון

רמת הלימודים במכללת אורנים לחינוך נחשבת לבין הגבוהות בישראל בתחום החינוך, המרצים איכותיים ובעלי ניסיון רב בהוראה, וניתנות אפשרויות רבות להתנסות מעשית בשטח. מכללת אורנים מציעה מגוון רחב של מסלולי לימודים במסגרת הפקולטה למדעי החברה והרוח, אשר כולם מסייעים בהעמקת הידע של הסטודנטים והקניית תפישת עולם רחבה ועדכנית. בנוסף לרכישת ידע, מסלולי הלימוד של הפקולטה למדעי החברה והרוח במכללת אורנים מפתחים את החשיבה המדעית והביקורתית אצל הסטודנטים, מתרגלים את יכולת הלמידה העצמית, ומצמיחים בני אדם מעורבים וערכיים, בעלי השקפת עולם הומניסטית אנושית.

במסגרת הפקולטה למדעי החברה והרוח של מכללת אורנים לחינוך ניתן לבחור בין לימודי ראשון במדעי החברה, אשר מזכה בתעודת B.Ed, ואילו לימודי תואר ראשון במדעי הרוח מזכים בתעודת B.A. אפשרות נוספת היא תואר משולב במדעי החברה והרוח, וכן שילוב לימודי תואר ראשון עם לימודי תעודת הוראה. במקרה של שילוב הלימודים עם לימודי תעודת הוראה והתמחות, תוכנית הלימודים היא בעלת משקל של 206 נקודות אקדמיות, ואורכת כארבע שנים.

תחומי הלימוד המוצעים לתואר ראשון מטעם הפקולטה למדעי החברה של מכללת אורנים לחינוך הם לימודי תואר ראשון באמנות, לימודי ארץ ישראל, אזרחות ולימודי דמוקרטיה, סוציולוגיה, חינוך חברתי קהילתי, גיאוגרפיה ולימודי סביבה, תקשורת, והוראת השפה הערבית. לימודי תואר ראשון בפקולטה למדעי הרוח של מכללת אורנים לחינוך מוצעים בתחומים של מחשבת ישראל, היסטוריה של עם ישראל, לשון עברית, היסטוריה כללית, לימודים רב תחומיים, מקרא, היסטוריה של המזרח התיכון בן זמננו, שפה וספרות אנגלית, לימודי המזרח התיכון, וכן לימודי תואר ראשון בספרות, דרמה ומבע יצירתי.

מכללת אורנים לחינוך רואה במעורבות חינוכית וחברתית באזור חשיבות רבה, ומפעילה מגוון תוכניות הכוללות פעילות עם הקהילה. מכינה קדת צבאית, מרכז למנהיגות חינוכית ומעורבות חברתית, בית ספר למחוננים, מרכז לקידום החינוך וההוראה של נוער בסיכון ועוד, הם רק דוגמאות לפעילות המקיפה של מכללת אורנים לחינוך בתחום המעורבות הקהילתית. פעילויות אלה הן חלק מתפישת עולמה הכוללת של הפקולטה לחינוך באורנים, אשר מאמינה בחינוך ככלי לשינוי חברתי, ומכשירה לחינוך והוראה בגישה רב תרבותית, תוך שמירה על רוח החינוך ההומניסטית.

שכר הלימוד בפקולטה לחינוך של מכללת אורנים הוא אוניברסיטאי, כלומר כמה אלפי שקלים בשנה, ומפוקח על ידי משרד החינוך. המכללה מציעה מלגות רבות לסטודנטים על פי קריטריונים שונים, כמו מלגת הצטיינות, מלגה על רקע סוציו אקונומי, מלגות של אגודת הסטודנטים, מלגות לעידוד פעילות חברתית, ומלגות דוגמת פר"ח וסחל"ב.

שירות אישי חינם
ייעוץ לימודים
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?