מכון מגיד ללימודי המשך

התערבות טיפולית באמצעות בעלי חיים

חוגים נוספים במכללה

מכון מגיד מיסודה של האוניברסיטה העברית בירושלים מציע תוכנית ייחודית להתערבויות טיפוליות באמצעות בעלי חיים, אשר מהווה את תוכנית הלימודים הראשונה מסוגה בארץ בתחום זה. לימודי התערבויות טיפוליות באמצעות בעלי חיים במכון מגיד הינם בשיתוף פעולה עם בית הספר לרפואה וטרינרית של האוניברסיטה העברית בירושלים.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

בתוכנית להתערבויות טיפוליות באמצעות בעלי חיים במכון מגיד יוצאים מתוך תפישת עולם לפיה בעלי החיים יכולים לסייע בטיפול במגוון רב של דרכים, ובאוכלוסיות שונות. מטרת לימודי התערבויות טיפוליות באמצעות בעלי חיים הינה הכשרת אנשי מקצוע איכותיים ומקצועיים, בעלי תואר ראשון לפחות, לשם העזרות בבעלי חיים למטרת התערבות טיפולית בקרב אוכלוסיות שונות. חשוב לציין כי מכון מגיד הינו היחידי בארץ שקיבל את ההכרה היוקרתית של האיגוד הבינלאומי ה-ISAAT (האיגוד הבינלאומי למטפלים באמצעות בעלי חיים).

טיפול באמצעות בעלי חיים הינו תחום חדש ומרתק, אשר בשנים האחרונות הולכת וגוברת המודעות לאוכלוסיות השונות עמן ניתן להשתמש בכלי זה, דוגמת פגועי נפש, ילדים, אוטיסטים, נכים, ועוד. במהלך טיפול בבעלי חיים, המטופל משליך את ההתנהגות והחווית האישיות שלו על בעל החיים, ובכך מתאפשרת התמודדות עם מגוון מצבים נפשיים. תוכנית לימודי התערבויות טיפוליות באמצעות בעלי חיים במכון מגיד שמה את הדגש על התאמת בעל החיים לאוכלוסי המטופלת, וכן על בניית קשר ויחסים בין המטפל, המטופל ובעל החיים.

לימודי התערבויות טיפוליות באמצעות בעלי חיים אורכים שלוש שנים, בהיקף של 1100 שעות לימוד תיאורטיות, ובנוסף לכך 400 שעות עבודה מעשית. חשוב לציין כי הלימודים מתקיימים בשעות הערב של ימי חמישי וכן בימי שישי, ובכך מאפשרים גם לאנשים עובדים לרכוש השכלה, להרחיב את ידיעותיהם, ולהתקדם מבחינה מקצועית ואישית בתחום טיפול בכלל וטיפול בבעלי חיים בפרט. לימודי התערבויות טיפוליות באמצעות בעלי חיים במכון מגיד מוצעים בשלוחות האוניברסיטה העברית בירושלים, ובשלוחת מגידו.

התוכנית של לימודי התערבויות טיפוליות באמצעות בעלי חיים במכון מגיד מרתקת ומגוונת, ומורכבת משלוש חטיבות עיקריות. חטיבת לימודים אחת עוסקת ברפואה וטרינרית, חטיבה נוספת כוללת לימודי תיאוריה וטכניקות שונות להתערבויות טיפוליות, ואילו החטיבה השלישית מחברת בין הלימודים התיאורטיים והעבודה המעשית. סגל המרצים כולל אנשי מקצוע מקשת רחבה של תחומים ובהם פסיכיאטריה, פסיכואנליזה, פסיכולוגיה, רפואה וטרינרית, עבודה סוציאלית, ומדעים.

תנאי הקבלה ללימודי התערבויות טיפוליות באמצעות בעלי חיים הינו תואר ראשון, תוך מתן עדיפות לבעלי תארים בתחומים טיפוליים והתנהגותיים. לאחר סיום הלימודים בהצלחה, הבוגרים זכאים לתעודה בתוכנית להתערבויות טיפוליות באמצעות בעלי חיים מטעם מכון מגיד ללימודי המשך מיסודה של האוניברסיטה העברית בירושלים, בשיתוף בית הספר לרפואה ווטרינרית ובית החולים הווטרינרי של האוניברסיטה העברית בירושלים.

שירות אישי חינם
ייעוץ לימודים
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?